Konrad Gaca od wielu lat z pasją zajmuje się leczeniem otyłości. Pomaganie ludziom z tym problemem to jego życiowa misja. Walczy o każdą osobę, jej zdrowie i sylwetkę, by każdy miał możliwość otrzymać drugą szansę na życie pełne energii i witalności. Twórca przełomowego programu Mądrego Odchudzania GACA SYSTEM, ekspert ds. leczenia otyłości, specjalista żywieniowy CNS, trener klasy Master amerykańskiej Federacji PROPTA, prezes Stowarzyszenia Zapobiegania Otyłości „Fatkillers”, założyciel Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?”.

Allaboutlife: Co robi Pan poza pracą? Jak wygląda dzień Konrada Gacy?

Konrad Gaca: Moja praca jest tak naprawdę moją pasją, więc poświęcam jej większość czasu. Nic nie daje mi większego zastrzyku energii niż wiadomości o sukcesach moich pacjentów. Poza pracą cały swój czas poświęcam rodzinie, mojej żonie i córeczce. Staram się także regularnie znajdować czas na treningi, które działają na mnie antystresowo i pozwalają naładować się pozytywną energią.

Czy jest jakaś konkretna dewiza Pana na życie?

Konrad Gaca: „Możesz Wszystko” – bo ponad 12 lat pracy z ludźmi, którzy chudnąc, zmieniają zupełnie swój wygląd i całe życie nauczyło mnie, że naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych. Przypominam sobie o tym na każdym kroku.

Czy odchudza Pan rodzinę? Stosują się do Pana wskazówek żywieniowych?

Konrad Gaca: Nigdy nikogo nie namawiam do odchudzania, to zawsze musi być decyzja tylko i wyłącznie tej konkretnej osoby. A jeśli chodzi o rodzinę – rzeczywiście odchudziłem np. moją teściową. Wspaniale sobie poradziła, wygląda świetnie i ma mnóstwo energii! W moim domu zawsze bardzo ważna była zdrowa kuchnia.

Jada Pan słodycze?

Konrad Gaca: Nie jestem wielkim fanem słodyczy, ale od czasu do czasu mi się zdarza. Jeśli mam ochotę na jakąś przekąskę, po prostu sobie na nią pozwalam, bez wyrzutów sumienia.

Największe marzenie Konrada Gacy to…?

Konrad Gaca: Chciałbym, żeby epidemia otyłości, która od lat panuje w Polsce, zatrzymała się. Poświęcam temu całą swoją energię w pracy. Z tego powodu nie tylko pomagam ludziom schudnąć, ale także przywiązuję dużą wagę do edukacji społeczeństwa w kwestii prowadzenia zdrowego trybu życia. Prywatnie marzę zaś o tym, żeby moja córeczka Emilka była po prostu szczęśliwa – to najważniejsze zadanie każdego ojca.

Jakie są Pana zdaniem największe problemy Polaków, jeśli chodzi o odżywianie, bo świadomość zdrowego odżywiania nieco wzrosła?

Konrad Gaca: To prawda, społeczeństwo coraz większą uwagę przykłada do jakości produktów, ale mimo wszystko wciąż mamy wielki problem z otyłością. Najgorsze, że to dotyczy także dzieci – mamy najbardziej otyłych 11-latków w Europie. Moim zdaniem, największym problemem współczesnych Polaków jest brak organizacji żywieniowej. W codziennym pędzie nie znajdujemy czasu na przygotowywanie posiłków: jemy bez zastanowienia to, co wpada nam w ręce. Co gorsza, uczymy takiego postępowania dzieci. Tak naprawdę zdrowe odżywianie nie wymaga dużych nakładów pracy i czasu. Jestem autorem dwóch książek kulinarnych „Kuchnia Fit” i „Kuchnia Fit 2”, w których udowadniam, że potrawy fit mogą być nie tylko pyszne, ale także proste i szybkie w przygotowaniu.

Przeczytaj wywiad z Ewą Szabatin o jej najnowszym projekcie FITFASHIONFREAK

O czym będzie Pana następna książka?

Konrad Gaca: Myślę o kilku nowych projektach, m.in. o książce kulinarnej, która mówiłaby także o tym, jak konkretne pokarmy wpływają na nasze zdrowie. Planuję też napisanie książki o zdrowym życiu dla… dzieci. Profilaktyka jest moim zdaniem bardzo ważnym zagadnieniem, a taka książka mogłaby wpłynąć na wzrost jej świadomości wśród najmłodszych.

Czy miewał Pan zawodowe porażki?

Konrad Gaca: Jak każdy, czasem mi się coś nie udaje, ale wolę skupiać się na sukcesach i ciągłym rozwoju. Potknięcia to świetna okazja do tego, by na chwilę  się zatrzymać i z perspektywy spojrzeć na to, co robimy. Rozpamiętywanie porażek nie prowadzi nigdy do niczego dobrego. To samo powtarzam swoim pacjentom, którzy czasem ze wstydem przyznają mi się, że np. złamali dietę i zastanawiają się, czy dalszy ciąg odchudzania ma sens. Mówię im wtedy: trudno, zapomnij o tym i idź dalej naprzód. Twój cel jest wart tego, żeby o niego jeszcze powalczyć.

Z czego jest Pan dumny prywatnie i zawodowo?

Konrad Gaca: Prywatnie oczywiście z mojej córki, która codziennie zaskakuje mnie swoją pomysłowością i radością życia. Dla mnie jako ojca to wspaniała motywacja do życia – móc obserwować, jak rozwija się moje dziecko. Zawodowo czuję dumę za każdym razem, gdy moi pacjenci odnoszą sukcesy. Cieszę się wtedy z nimi. Jestem dumny z GACA SYSTEM, że rozwija się, otworzyłem już 7 ośrodków GACA CENTRUM i mogę pomagać coraz większej liczbie osób. A przecież zawsze o tym marzyłem.

 

„Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji” jest kolejną po terminarzu motywacyjnym „Rytm zdrowego życia” publikacją Konrada Gacy. Została tak pomyślana, aby dodawać czytelnikom wiedzy i motywacji nie tylko… na swoich kartach. „Obudź w sobie wojownika” to opowieść o drodze na szczyt własnych możliwości. Jest to książka poświęcona w całości różnym aspektom motywacji, walki o siebie i poszukiwaniu energii do działania.

„Obudź w sobie wojownika” realizuje ideę „żywej książki”. Po zeskanowaniu kodu znajdującego się w książce (QR code) czytelnicy są kierowani na specjalną „żywą” stronę pełną inspiracji, motywacji i informacji. Systematycznie będą tam dodawane nowe treści: teksty, zdjęcia, krótkie filmy. Dzięki temu motywacyjna przygoda, która rozpocznie się dla odbiorców z chwilą przeczytania pierwszych stron książki, będzie nieustannie trwać – tak jak… motywacja do działania.

Impulsem do napisania książki na temat motywacji była dla Konrada Gacy historia jednego z najmłodszych pacjentów. Dawid Polański z Pomorza, mając 13 lat, napisał list do twórcy GACA SYSTEM z prośbą o pomoc. Otyłość zagrażała jego zdrowiu oraz negatywnie wpływała na jakość życia. Dawid izolował się od innych, czuł się dyskryminowany przez rówieśników. Konrad Gaca odwiedził chłopca w rodzinnej Redzie i zaproponował mu pomoc oraz udział w kampanii „Odchudzanie na śniadanie” emitowanej na antenie TVP 2 i TVP Polonia. Wola walki nastolatka i jego sukces stały się także inspiracją do powstania filmu motywacyjnego: „Motywacja. Serce wojownika”.

Książka „Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji” jest do nabycia we wszystkich ośrodkach GACA CENTRUM, w hotelu GACA SPA,  w  sklepie internetowym oraz w salonach Empik.