28 października wystartowała kampania #sexedpl. Anja Rubik, pomysłodawczyni projektu zaniepokojona jest tym, że w polskich szkołach nie ma zajęć edukacji seksualnej. I dlatego projekt ma na celu ośmielenie Polaków do mówienia otwarcie o seksie.

fot. www.instagram.com/explore/tags/sexedpl

Anja Rubik o powodach powstania projektu #sexedpl  napisała na swoim Instagramie. I tak gwiazda podkreśla, że „z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce – brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji – zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną, na którą będą się składać 60-sekundowe filmiki, których tematem będzie edukacja seksualna. Wybrałam grupę powszechnie znanych w Polsce osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wywodzących się ze świata sztuki, muzyki, filmu oraz mody z prośbą o wzięcie udziału w projekcie i szerzeniu wiedzy na temat edukacji seksualnej. Z pomocą specjalistów oraz grupy Dziewuchy Dziewuchom, stworzyliśmy listę głównych lekcji na temat edukacji seksualnej. Następnie poprosiliśmy każdą osobę biorąca udział w kampanii by opowiedziała historie, która nawiązuje do jednej z lekcji. Kampania rozpocznie się 28 października, codziennie będziemy wypuszczali jeden z 60-sekundowych filmików”.

W jednym z filmików wystąpił w roli głównej Maciej Stuhr. Sprawdź jak poradził sobie z mówieniem otwarcie o seksie!

Maciej Stuhr (@maciej_stuhr) – KTO JEJ TO POWIE? Jeżeli przygotowujesz się do rozmowy o seksie ze swoim dzieckiem, zachęcamy do zapytania specjalisty jak to zrobić. Innym rozwiązaniem jest zaproszenie do szkoły Twojego dziecka profesjonalnej grupy edukatorów seksualnych. Możesz również dać dziecku numer anonimowej infolinii. @grupaponton http://ponton.org.pl/pl +22 635 93 92 piątki 16.00-20.00 #sexedpl . If you are preparing to talk with your child about sex, we recommend asking a specialist to guide you. Another solution is inviting a group of professional sex educators to your child’s school. You can also give your child the number to an anonymous helpline. . Film by Anja Rubik @anja_rubik DOP Piotr Sobociński @piotrsobo Styling: Zofia Komasa (@zofiaurszulakomasa) Editing: Damian Kuligowski (@d_kul__owski) Ph: Iza Grzybowska (@iza_grzybowska) make up: Sylvia Rakowska (@sylwiamakeup) hair: Gor Duryan (@gorgeousduryan) Studio Tęcza (@studio_tecza) Consult: Basia Ewa Baran (@dziewuchy_dziewuchom) Media patronage: Wysokie Obcasy (@wysokieobcasy.pl) Graphic design: Michał Hops Chmielewski (@michel_hops ) Operational manager: Zuzia Nowicka (@nowickazuz) Production: Warsaw Creatives (@warsawcreatives) Camera: Panavision Poland Lighting: Luks Film Postproduction: Coloroffon Sound Design: Ucho Studio (@uchostudio) . Special thanks: Paweł Walicki (@pawelwalicki), Lucyna Szymanska (@lucynaszymanska)

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

W kampanii prócz Anji Rubik zobaczymy takie gwiazdy jak Mateusz Bansiuk, Dorota Masłowska, Robert Biedroń, Monika Brodka, Maffashion, Sebastian Fabijański, Małgorzata Szumowska, Marta Frej, Jimek Dębski, Magda Cielecka, Maciej Stuhr, Mary Komasa czy Roma Gąsiorowska.

Anja Rubik z polskimi gwiazdami promuje projekt #sexedpl

fot. www.instagram.com/anja_rubik

fot. www.instagram.com/anja_rubik

Sprawdź jak być pozytywną nawet jesienią.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz