2017 rok to rok, w którym królować będzie nowy trend w medycynie estetycznej. Wypełnianie twarzy jest passe. Teraz stawiamy na ujędrnianie skóry, laser, złuszczanie oraz wygląd naturalny. Zdecydowany odwrót obserwujemy również od inwazyjnych zabiegów – pacjenci nie chcą być wykluczeni z życia. Twarz ma być naturalna, skóra zadbana, a pacjent po zabiegu może normalnie funkcjonować.

Dr Beata Pawlik-Stopińska, założyciel Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, lekarz z 25-letnim doświadczeniem, przygotowała dla Was zestawienie 5 najbardziej bezpiecznych i skutecznych zabiegów, które działają i dają długotrwałe efekty. To one wyznaczą trendy w pielęgnacji na najbliższe lata.

1.Osocze bogatopłytkowe

Zabieg polega na iniekcji preparatu krwiopochodnego uzyskiwanego z krwi własnej pacjenta, zwanego osoczem bogatopłytkowym (PRP – Plateled Rich Plasma). Ma ono silne działanie regeneracyjne, ponieważ jest bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Zabieg bez ryzyka, alergii i powikłań, gdyż preparat jest przygotowany na bazie krwi  pacjenta. Skutecznie rewitalizuje skórę i odmładza.

2. Restylane Skinboosters

Zabiegi Restylane skinboosters nawilżają skórę i odbudowują jej strukturę. Dodatkowo, przywracają jędrność i elastyczność, sprawiając, że drobne zmarszczki znikają, a skóra staje się gładka, jaśniejsza i pełna blasku. Zalety to:

·         naturalne i równomierne efekty

·         nawilżona, elastyczna i napięta skóra

·         skóra odzyskuje blask, wygląda młodo i zdrowo

·         brak efektu maski

·         brak inwazyjności

·         minimalny czas powrotu do codziennej aktywności

3. Mikronakłuwanie połączone z aplikacją kwasów oraz peptydów biostymulującycych.  Genialny efekt poprawy kolorytu, rozjaśnienia, zwężenia porów oraz pojędrnienia skóry. Trzeba wykonać minimum 3 zabiegi.

4. Laser do zamykania naczyń i redukcji rumieńców. Rozszerzone naczynka i rumień to popularne problemy bez względu na wiek. Są one zazwyczaj początkowymi objawami trądziku różowatego. Zastosowanie laserów pozwala na usunięcie tych przykrych dolegliwości i zahamowanie postępów choroby.

5. Sport to podstawa ale nie zawsze wystarczy. Modelowanie sylwetki poprzez łączenie ultradźwięków i radiofrekwencji daje efekt redukcji tkanki tłuszczowej oraz pojędrnienia skóry. Radiofrekwencja to nowoczesny zabieg wykorzystujący system fal radiowych. Do głównych zalet zabiegów ultradźwiękami można zaliczyć:

– zmniejszenie liczby komórek tłuszczowych,

– usunięcie zawartości zniszczonych komórek tłuszczowych przez organizm,

– brak chirurgicznej ingerencji w ciało człowieka,

– wyeliminowanie konieczności rekonwalescencji.

6. Depilacja laserowa . Moda na gładką skórę nie przeminie. Zamiast depilatorów, które w bardzo wielu przypadkach powodują przebarwienia i zapalenie mieszka włosowego lepiej wybrać laser. Skutecznie usuwa owłosienie. Najnowsze lasery dzięki indywidualnemu doborowi energii, dobierają indywidualne parametry – skuteczne i bezpieczne dla pacjenta. Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia. Pamiętajcie, że laser usuwa tylko ciemne owłosienie. Nie działa na włosy jasne i siwe.

Konsultacja: dr Beata Pawlik Stopińska dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, członek-założyciel Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Studiowała medycynę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Odbyła liczne kursy laseroterapii w Madrycie, Norymberdze, Florencji oraz uczestniczy w corocznych Kongresach Dermatologii Estetycznej w Paryżu i Monako. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych (członek-założyciel) oraz Towarzystwie Mezoterapii,   organizując seminaria oraz prowadząc kursy dla lekarzy.  W 2012 uzyskała międzynarodowy certyfikat z medycyny Anti-Aging wydany przez World Society of Anti-Aging Medicine. Właścicielka w www.biostudio.com.pl