• Nissan zaprojektował rodzinnego crossovera wyjątkowo przyjaznego dla psów
  • W specjalnie urządzonym bagażniku mogą wygodnie podróżować dwa psy
  • Samochód powstał po przeprowadzeniu ankiety, w której prawie 90% respondentów wyraziło życzenie posiadania samochodu bardziej przyjaznego dla psów
  • Najważniejsze elementy wyposażenia koncepcyjnego modelu X-Trail 4Dogs: pomysłowa „psia kamera”, prysznic, suszarka i rampa ułatwiająca wchodzenie do pojazdu
  • Obejrzyj koncepcyjnego Nissana X-Trail 4Dogs w akcji:

Z badań wynika, że niemal każdy właściciel psa uważa swojego ulubieńca za członka rodziny. Co więcej, ogromna większość twierdzi, że kupiłaby nowy samochód z lepszym wyposażeniem przyjaznym dla psów.

Starając się zaspokoić potrzeby tej grupy klientów, Nissan zaprezentował nowy, wyjątkowy model. Koncepcyjny X‑Trail 4Dogs udowadnia, że flagowy crossover Nissana jest doskonałym samochodem na rodzinne wyprawy po przygodę, zwłaszcza w towarzystwie czworonogów.

X-Trail 4Dogs to crossover wyjątkowo przyjazny dla psów, z bagażnikiem zaadaptowanym na przedział podróżny nawet dla dwóch zwierząt.

Bagażnik crossovera zmienił się w idealny kojec dla psów. Kubatura 445 litrów pozwoliła zmieścić w nim szereg innowacyjnych rozwiązań. Każde z nich starannie wybrano pod kątem użyteczności dla psa lub dla jego właściciela.

Na pokładzie Nissana X-Trail 4Dogs można na przykład znaleźć wszystko, co jest potrzebne do umycia psa i zapewnienia mu komfortu po długim spacerze po ulubionym błotku. Zwierzę można umyć wysuwanym i obracającym się o 360° prysznicem, a następnie wysuszyć mokrą sierść za pomocą suszarki. Dzięki wysuwanej rampie pies z łatwością sam wejdzie do bagażnika, nie brudząc błotem właściciela. Potem można włączyć system suszenia, napełniający bagażnik ciepłym powietrzem.

Nissan X-Trail 4Dogs

Psy mogą rozłożyć się na luksusowym posłaniu, pić z miski zabezpieczonej przed rozlewaniem się wody i pobierać karmę z pomysłowego podajnika. Bezpieczeństwo w trakcie podróży zapewnia uprząż z mocowaniem w specjalnych zaczepach.

W czasie powrotu do domu kierowca i pasażer przedniego fotela mogą mieć psy na oku dzięki innowacyjnej „psiej kamerze”. Została ona pomysłowo zintegrowana z systemem multimedialnym NissanConnect, a właściciel i pies mogą widzieć się nawzajem na siedmiocalowym ekranie w desce rozdzielczej oraz 10‑calowym ekranie LCD zamontowanym w bagażniku. Właściciel może także mówić do psa przez łącze audio, aby w razie potrzeby uspokoić zwierzę.

Końcówki do prysznica i suszarki są przechowywane w specjalnie zaprojektowanej szufladzie, łatwo dostępnej od przodu bagażnika. Dodano również boczne schowki pomagające utrzymać porządek — można w nich przechowywać smakołyki dla psa, torebki na nieczystości i smycz. X-Trail 4Dogs jest też wyposażony w pionową przegrodę nad tylnymi siedzeniami, oddzielającą bagażnik od przedziału pasażerskiego. Krata jest dostępna jako oryginalne akcesorium Nissana.

Cały bagażnik jest wyściełany łatwą do utrzymania w czystości skórą w dobrym gatunku, z której można szybko usunąć ewentualne zabrudzenia czy psią sierść.