Quinoa to produkt z kategorii superfoods, jednak jej zapach i smak mogą zniechęcać. Należy pamiętać o dobroczynnych właściwościach komosy ryżowej zarówno dla naszego organizmu jak i całego ciała.
Komosa ryżowa jest składnikiem wielu kosmetyków. Występuje w formie oleju lub ekstraktu z nasion. Quinoa ma wiele właściwości leczniczych, ale również wspiera produkcję kolagenu i zwalcza wolne rodniki. Wraz z olejem lnianym dostarcza skórze odpowiednią dawkę kwasów tłuszczowych omega -3, witamin, protein i antyoksydantów. Jest źródłem aminokwasów, szczególnie lizyny, która przyspiesza gojenie się uszkodzonej tkanki.
Proteiny i aminokwasy znajdujące się w ziarnach quinoa regenerują włosy oraz chronią łuski włosowe przed wszelkimi uszkodzeniami. Posada również składniki nawilżające przyciągające wilgoć z powietrza co zapewnia włosom odpowiedni poziom nawodnienia. Chroni przed przesuszeniem.
Wyciąg z quinoa stosuje się w pielęgnacji oczu. Ma on właściwości anti-aging. Aminokwas lizyna bierze udział w budowie kolagenu w naszym organizmie. Krem z tym składnikiem redukuje zmarszczki, obrzęki oraz cienie pod oczami. Działanie lizyna wzmacnia obecność kwasu hialuronowego, kofeiny i ekstraktu z białej herbaty.
Wyciąg z quinoa stosowany jest w preparatach antycellulitowych. Występuje w postaci ekstraktu o nazwie Adipoless. Składnik ten ma zapobiegać formowaniu się nowych komórek tłuszczowych, a w efekcie wykazuje działanie wyszczuplające.
Peeling quinoa
Garść zmielonych nasion komosy zalej niewielką ilością wody lub letniego mleka. Dobrze wymieszaj. Powstała papkę nałóż na twarz i wmasuj ruchami od środka na zewnątrz. Omijaj okolice oczu. Po zabiegu spłucz twarz letnią wodą.
Maseczka dla suchej cery
Dwie łyżki nasion komosy zagotuj w szklance wody. Po uzyskaniu gęstej masy dodaj łyżeczkę kwiatu rumianku i kwiatu lipy, które zostały zalane wcześniej kilkoma kroplami gorącej wody. Nałóż na twarz. Po 20 minutach zmyj maskę ciepłą wodą.