Chlorella to mikroskopijnej wielkości alga, która szturmem podbija serca ludzi na całym świecie. Trudno się dziwić, przecież to zielone maleństwo jest prawdziwym Herkulesem w świecie roślinnym – tak ogromną pracę wykonuje dla naszego zdrowia i urody! Poznaj ją i zaprzyjaźnijcie się!

  1. Multiwitamina natury

Pod względem zawartości kilku witamin alga absolutnie prowadzi. Jest przebogata w witaminy z grupy B, dzięki nim zwiększa odporność organizmu na stres. Zawiera również przeciwutleniacze: witaminę C, E oraz beta karoten, które powstrzymują działanie wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się organizmu. Oprócz tego znajduje się w niej witamina słońca D oraz witamina K odpowiedzialna m.in. za krzepliwość krwi.

      2. Kopalnia minerałów

Algi są zdecydowanie bogatsze w minerały niż rośliny lądowe. Chlorella zawiera 20 razy więcej żelaza niż szpinak. Dzięki niemu walczy z anemią. Wapnia – budulca naszych kości ma 11 razy więcej niż mleko krowie! Magnez i potas w niej zawarte wspierają aktywność nerwową i mięśniową. Dodatkowo cynk i krzem – na piękną skórę i włosy.

      3. Bogate źródło chlorofilu

Chlorofil zawarty w chlorelli  nie tylko sprawia, że potrawy z jej dodatkiem nabierają soczyście zielonego koloru, ale też powoduje, że nasze organizmy otrzymują wspaniały zastrzyk minerałów, witamin, mikroelementów i enzymów. Chlorofil zwiększa liczebność czerwonych krwinek, dostarcza żelaza, wspomaga leczenie anemii, walczy ze stanami zapalnymi, przyspiesza gojenie ran, wspomaga funkcjonowanie tarczycy i wątroby, odkwasza organizm, likwiduje brzydki zapach z ust a nawet przeciwdziała próchnicy. Chlorella zawiera go zdecydowanie najwięcej ze wszystkich organizmów na ziemi.

      4. Naturalny doping

Chlorella jest ogromnym wsparciem dla organizmu podczas ćwiczeń, nie tylko dodaje energii, ale również odżywia mięśnie. Alga stymuluje produkcję czerwonych krwinek, dzięki czemu przyczynia się do większego natlenienia mięśni, co z kolei przekłada się w prostej linii na ich wzrost oraz przyśpieszenie metabolizmu. Musimy również wiedzieć, że chlorella to w 60% białko, które jest dużo bardziej przyswajalne niż jakiekolwiek inne białko pochodzenia zwierzęcego. Dzięki tym właściwościom – zamiana tkanki tłuszczowej na masę mięśniową przebiega zdecydowanie szybciej.

      5. Źródło energii życiowej

Stopniowy spadek sprawności zaczyna się już po 18. roku życia. Stosując Chlorellę możemy zdecydowanie zwolnić, a nawet częściowo cofnąć procesy, jakim z wiekiem podlega nasz organizm. Przeciwdziałając między innymi spowolnieniu metabolizmu, zauważymy zwiększenie swoich możliwości fizycznych oraz intelektualnych, poprawę koncentracji oraz lepszą pamięć. Wszystko dzięki wzajemnemu i wzmacniającemu oddziaływaniu CGF (Czynnik Wzrostu Chlorelli), witamin z grupy B i chlorofilu. CGF zawiera kwasy nukleinowe, które stymulują energię i siły życiowe. Chlorofil zawarty w Chlorelli sprzyja tworzeniu się czerwonych krwinek, dzięki czemu następuje zwiększony dopływ tlenu. A gdy nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości tlenu do procesów utleniania pożywienia, część składników odżywczych bezpowrotnie zginie.

      6. Wsparcie wątroby

Chlorella jest nieoceniona w dobie szybkiego i niezdrowego jedzenia, kiedy wątroba potrzebuje pomocy w walce z toksynami osłabiającymi nasze ciało. Organizm codziennie narażony jest na toksyczne związki chemiczne, które występują nie tylko w jedzeniu i piciu ale również w kosmetykach, lekach czy zanieczyszczonym powietrzu. Zdolność chlorelli do pochłaniania zanieczyszczeń, powoduje, że jest ona nieocenionym podporą dla wątroby, której jedną z kluczowych ról jest eliminowanie szkodliwych substancji z organizmu.

      7. Zielony plaster

Wysoka zawartość kwasów nukleinowych sprawia, że chlorella działa przyspieszająco w regeneracji i gojeniu uszkodzonych tkanek. Będzie naturalnym opatrunkiem w przypadku skaleczeń a nawet ran pooperacyjnych. Dzięki właściwościom ułatwiającym gojenie, chlorella sprawdza się również w chorobach układu pokarmowego. Przydatna i pomocna jest w stanach zapalnych żołądka, wątroby oraz zwiększonej przepuszczalności jelit.

      8. Recepta na piękną skórę i włosy

Chlorella ma silne właściwości antyoksydacyjne czyli redukuje ilość wolnych rodników tlenowych, które odpowiedzialne są za procesy degeneracyjne tkanek czyli procesy starzenia. Stymuluje też procesy metaboliczne. Tak np. w skórze zwiększa syntezę kolagenu, wzmacniając w ten sposób ścianę naczyń i poprawiając gęstość skóry. Dlatego też w kosmetologii wykorzystywana jest do pielęgnacji  skóry naczyniowej. Dzięki zawartości witamin z grupy B, alga świetnie nadaje się również do pielęgnacji cer łojotokowych, zarówno w kosmetykach do stosowania domowego, jak też w maskach do zabiegu w gabinetach kosmetycznych. Jeżeli wzbogacimy naszą dietę w chlorellę, to „dowóz” mikroelementów takich jak krzem, cynk, wapń, magnez i żelazo, wpłynie pozytywnie na kondycję skóry, włosów i paznokci.

      9. Ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi

Wykazano wpływ chlorelli na redukcję tkanki tłuszczowej i poziomu glukozy we krwi. Dlatego jej konsumentom jest zdecydowanie łatwiej poradzić sobie z cukrzycą typu II, otyłością i chorobami serca. Ze względu na wysoką zawartość tryptofanu, czyli aminokwasu, z którego  wytwarza się serotonina, nasza alga przeciwdziała również stanom depresyjnym.

      10. Na dobry sen

Kto ma z nim kłopoty ten wie jak cenne dla zdrowia i dobrego samopoczucia jest kilka godzin głębokiego snu. Chlorella zażyta wieczorem przetworzy serotoninę na melatoninę i sprawi, że będziemy łatwiej zasypiali i budzili się wyspani.

Źródło: Purella Food

Purella Food to naturalne produkty spożywcze najwyższej jakości, pochodzące wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych i certyfikowanych źródeł.