Wyobraź sobie, jak za pomocą dotyku, relaksacyjnej muzyki, w otoczeniu pełnym świec i wspaniale pachnących olejków, rozluźniasz się i jak za sprawą niewidzialnej ręki, doświadczasz jednocześnie głębokiej i poruszającej przemiany na poziomie emocji i ducha.

Lomi Lomi, bo o nim właśnie mowa, to masaż wywodzący się z Hawajów, należący do rdzennych polinezyjskich metod wykorzystywanych podczas świątynnych rytuałów. Masaż Lomi Lomi miał na celu głęboko oczyścić duszę i ciało masowanego, a także przywrócić równowagę, szczególnie przed podjęciem ważnych życiowych decyzji.

Ludzkie ciało ma to do siebie, że wszelki stres, emocje przenoszą się bezpośrednio na mięśnie. Masaż hawajski za pomocą niezwykle tanecznych ruchów, przypominających morskie fale, pozwala na całkowite odprężenie i uczucie ulgi, poprawę krążenia, ale również zrównoważenie układu nerwowego.

Jednakże masaż ten działa nie tylko pozytywnie na ciało. Osoby cierpiące, m. in.: na ciągłe uczucie przemęczenia, kłopoty ze snem, borykające się z przewlekłymi bólami głowy, ale również osoby, które doświadczyły utraty bliskiej osoby bądź nie doświadczają miłości i bliskości w życiu, dzięki masażowi Lomi Lomi uwolnią się od niepokoju, zmartwień i negatywnych myśli.

Według hawajskiej filozofii masaż Lomi Lomi to nie tylko masaż lecznicy, ale przede wszystkim sposób na osiągnięcie głębokiej wewnętrznej przemiany i połączenia ciała z duszą.