Usługa, która dostępną jest poza granicami naszego kraju i w wielu państwach uważana za tzw. jedną z wielu, do Polski dopiero wchodzi. My dzisiaj dla Was, w kilku prostych zdaniach, opowiemy na czym dokładnie polega.

Tak naprawdę nitkowanie brwi to ich depilacja, która przeprowadzana jest splecioną nitką z bawełny. Metoda jest bardzo precyzyjna. Dzięki niej usuwamy bardzo krótkie włosy.

Skąd się wzięła? Z Dalekiego Wschodu. Włosy wyrywane są  z całymi cebulkami specjalnie plecioną nitką, którą osoba wykonująca zabieg trzyma w ustach. Zastanawiacie się czy ta metoda  jest w stanie zastąpić Wam zabiegi, którym się poddawałyście do tej pory? Odpowiadamy- tak! My chodzimy na nitkowanie od roku. Ponadto brwi odrastają wolniej, zabieg jest bardziej precyzyjny, a stopień bólu podobny do wosku, czy ręcznego wyrywania włosa. Tą metodę wykorzystujemy nie tylko przy depilacji brwi, ale i wąsika.  Zaskakujący jest bowiem fakt, że w ten sposób można usuwać włoski z całej twarzy. Ciekawostką jest, że muzułmanki wykonują nitkowanie samodzielnie w domu, ponieważ Koran nakazuje im usuwanie zbędnego owłosienia.

Poniżej niespodzianka, krok po krok z salonem EYEBAR w Warszawie przy ul. Postępu 14- naszym zdaniem najlepszym miejscem w kraju- podpowiadamy jak wykonać ten zabieg prawidłowo.

  1. Diagnoza, czyli oceniamy jak brwi powinny wyglądać. Specjalistka doradzi jaki brwi powinny mieć kształt.
  1. Po zapoznaniu się z kształtem Twoich oczu i twarzy oraz stylem stylistka dopasuje brwi do Ciebie zaznaczając początek, środek i koniec. Ustali również docelowy kształt, jaki zostanie nadany podczas depilacji brwi. Na tym etapie Twoja twarz zostanie również poddana analizie kolorystycznej.
  1. Na tym etapie zostanie zastosowana tradycyjna, hinduska metoda – nitkowanie brwi. Twoim brwiom zostanie nadany pożądany kształt. Stylistka określi sposób postępowania w przyszłości, aby osiągnąć docelowy efekt. Dowiesz się także, ile czasu potrzeba na doprowadzenie Twoich brwi do idealnego stanu.

Zachęcamy Was do odwiedzin EYEBAR. Właścicielki Eliza Moczydłowska i Aleksandra Głos właśnie otworzyły drugi salon w Warszawie przy ul. Inflanckiej 4b.