Z wiekiem coraz mniej powinniśmy jeść, coraz mniej spać i tak się zazwyczaj składa, że i seksu jest w naszym życiu jakby niewiele. To najlepszy sposób, aby powoli odejść z tego świata… O ile na zapotrzebowanie kaloryczne oraz na sen niewiele możemy poradzić, o tyle o seks warto zawalczyć, bo to jedna z większych przyjemności, jaką funduje nam życie.

Sucha? Nigdy!

Jednym z głównych czynników decydujących o zdrowiu intymnym każdej kobiety jest odpowiednie nawilżenie pochwy. Wówczas stanowi ona zrównoważone środowisko życia wielu rodzajów bakterii. Najliczniejszą grupą mikroorganizmów tworzących prawidłową florę bakteryjną okolic intymnych są bakterie mlekowe, które ograniczają rozwój bakterii wywołujących infekcje. Problem suchości pochwy dotyczy, jak wynika z badań, ponad 30 procent kobiet. Z wiekiem kłopotliwa przypadłość z reguły się nasila.

Wilgotna pochwa – nasz największy atut

Wiadomo, jeżeli nasza pochwa jest odpowiednio nawilżona, pozwala nam to osiągnąć pełnię satysfakcji z seksu. Zresztą, nie tylko nam. Nasi partnerzy z reguły rozpoznają taką reakcję jako silne podniecenie, co łechce ich ego oraz dodatkowo podnieca. Kiedy pochwa jest sucha, oprócz tego, że niekorzystnie wpływa to na psychikę obojga partnerów – dochodzi do otarć, a ściany pochwy narażone są wówczas na działanie bakterii patogennych, co może być przyczyną stanów zapalnych oraz infekcji.

Metoda na problem

Stosowanie  Feminum FIT pozwala szybko uporać się z chwilowym dyskomfortem. Żel dopochwowy Feminum FIT zmniejsza dyskomfort związany z suchością pochwy. Sprawia, że skóra krocza nabiera właściwej elastyczności, dzięki czemu staje się bardziej odporna na otarcia i zadrapania. Feminum FIT może być stosowany przy częstym współżyciu, podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej, jak również w czasie antybiotykoterapii doustnej oraz po zakończeniu antybiotykoterapii doustnej i dopochwowej. Dodatkowo, z uwagi na zawartość kwasu mlekowego i fitoglikogenu, żel Feminum FIT przywraca i utrzymuje naturalną równowagę środowiska pochwy, a także zapobiega występowaniu dyskomfortu okolic intymnych związanego z zachwianiem tej równowagi. Żel Feminum FIT zawiera glikogen pochodzenia roślinnego będący źródłem substancji odżywczych dla bakterii kwasu mlekowego, przez co w sposób naturalny wspomaga ich wzrost i odbudowę flory bakteryjnej utrzymującej odpowiednio kwaśne pH pochwy. Jednocześnie niskie pH żelu pomaga przywrócić i zachować fizjologiczną równowagę okolic intymnych oraz ograniczyć wzrost bakterii chorobotwórczych, łagodząc nieprzyjemne objawy i dyskomfort.

Jak poradzić sobie ze wstydem?

No dobrze, nawet, jeżeli jesteśmy już przekonane o dobroczynnych właściwościach żelu, wiele z nas zniechęca do jego stosowania fakt, że nasz partner może ten zabieg zauważyć. Tymczasem jest on prosty i komfortowy. Wystarczy, w zaciszu naszej łazienki, dyskretnie nałożyć niewielką ilość żelu na miejsca narażone na otarcia. Kosmetyk nie tylko nie pozostawia śladów na bieliźnie, ale jest również bezzapachowy. I tylko od naszej inwencji i kreatywności będzie zależało, co z tym dalej zrobimy. Bez względu na to, ile mamy lat…