Dłonie to wizytówka każdej kobiety, dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja. Problemem wielu z nas są rozdwajające się i słabe paznokcie, a przecież każda chciałaby mieć je piękne i zdrowe. Jak dbać o paznokcie przy minimalnych kosztach? Przedstawiamy wam kilka rewelacyjnych rozwiązań, które pomogą utrzymać paznokcie w świetnej kondycji!

Jak postępować, aby paznokcie były ładne i zdrowe?

  1. Piłuj paznokcie zawsze w jedną stronę, będą one mniej podatne na rozdwajanie.
  2. Zachowuj zbilansowaną dietę bogatą w białko, wapń, żelazo, cynk i krzem.
  3. Jeśli nakładasz odżywkę na paznokcie, zmywaj ją i nakładaj 2 razy w tygodniu.
  4. Skórki staraj się obcinać tylko wtedy, kiedy to konieczne. Im rzadziej wycinane, tym wolniej odrastają.

Kilka sposobów na domowe zabiegi na paznokcie

  1. Staraj się moczyć paznokcie w podgrzanej oliwie. Zabieg ten utwardza płytkę paznokcia. Wykonuj go 2 razy w tygodniu, tuż przed snem. Nie spłukuj oliwy z rąk, a nałóż na nie bawełniane rękawiczki. Rano zauważysz pierwsze efekty.
  2. Pół szklanki oliwy wlej do miseczki, dodaj 2 łyżki skrzypu i gotuj na parze przez godzinę. Po wystudzeniu, mocz paznokcie przez 15min, raz w tygodniu. Jest to świetny zabieg na rozdwajające się płytki paznokcia.
  3. Jak zmiękczyć skórki przy pomocy ananasa? Do dwóch łyżek soku ze świeżego ananasa dodaj łyżkę oliwy z oliwek i mocz w miksturze palce przez 20-30 min. Odsuń skórki i umyj ręce z resztek płynu.
  4. Dla wzmocnienia paznokci użyj siemię lniane. Jedną łyżkę siemienia zalej szklanką wody i gotuj do powstania gęstej papki. Wystudź i trzymaj w niej palce przez 10-15 min.