Lubisz lody? Od dziś nie musisz sobie ich odmawiać. Co więcej odpowiednie ich stosowanie pomoże Ci utrzymać świetną sylwetkę, a nawet schudnąć!

W lodach znajduje się dużo wapnia. Badania pokazały, że ma on swój udział w procesie tycia i chudnięcia. Gdy jest go dużo w organizmie, zwiększa się jego zdolność do spalania tłuszczu. Kiedy go brakuje komórki gromadzą tłuszcz.

Zaletą diety lodowej jest jej niskokaloryczność co daje na początku efekt utraty masy. Poza tym dzięki diecie organizm jest bardziej wzmocniony, zmniejsza się ryzyko wystąpienia nadciśnienia, osteoporozy, kamicy nerkowej i niektórych nowotworów w tym raka okrężnicy.

Jakie lody możesz jeść? Beztłuszczowe. Najlepsze są zmrożone sorbety owocowe – jedna gałka ma około 25 kalorii oraz lody mleczno owocowe – gałka około 35 kalorii. Lody śmietankowe czy waniliowe już są niestety bardzo tuczące. Codziennie możesz zjeść 2 kulki lodów. W diecie lodowej ilość całodziennych kalorii powinna wynosić – dla pań, 1500 kalorii, dla panów 2000 kalorii. W ciągu roku kobiety mogą schudnąć około 15 kg, a panowie do 25 kg.