Olejki eteryczne to koncentraty składników aktywnych o różnych funkcjach. Są stosowane niemal od zawsze w kosmetyce oraz w leczeniu rozmaitych schorzeń. Wykorzystywane są ich właściwości aromaterapeutyczne, które mogą relaksować, pobudzać oraz łagodzić ból.

Olejki eteryczne posiadają cenne właściwości, które koniecznie powinnaś wykorzystać. Pamiętaj, aby nie stosować ich bezpośrednio na skórę. Najlepiej rozcieńcz je w balsamie bądź w wodzie.

Wśród znanych i powszechnie używanych olejków eterycznych znajdują się takie substancje jak:

Olejek cytrynowy stosowany głównie w leczeniu trądziku i infekcji. Redukuje stres i problemy związane z bezsennością. Jest świetnym źródłem witamin i przeciwutleniaczy. Olejek cytrynowy doskonale wpływa na koncentrację i eliminuje zły nastrój. Wpływa orzeźwiająco na skórę oraz sprawia, że cera jest oczyszczona i matowa. Olejek cytrynowy możesz wykorzystać w zabiegach detoksykujących. Zaleca się go w przypadku cery tłustej.

Olejek lawendowy skutecznie łagodzi ból i stres. Jest naturalnym środkiem dezynfekującym i może zdziałać cuda zarówno dla skóry ciała, jak i skóry głowy. Lawenda chroni skórę przed infekcjami skórnymi, takimi jak np. grzybica. Ten cudowny olejek możesz również stosować, jeśli zależy ci na redukcji zmarszczek czy trądziku. Olejek lawendowy możesz wykorzystać do leczenia stłuczeń i oparzeń słonecznych.

Rumianek ma właściwości antydepresyjne i może uwolnić mięśnie od napięcia. Wpływa na poprawę nastroju. Olejek rumiankowy może być stosowany w obrębie skóry ciała oraz głowy. Przyczynia się on do przyspieszenia procesów usuwania toksyn z organizmu. Posiada właściwości przeciwzapalne i redukujące występowanie trądziku.

Ylang-ylang jest stosowany w wielu dziedzinach, ale szczególnie w zabiegach pielęgnujących skórę ciała. Ze względu na efekt stymulujący, może zrównoważyć produkcję sebum. Ylang-ylang możesz wykorzystać do masażu relaksującego.

Olejek jojoba świetnie wpływa na skórę suchą. Zapobiega utracie wody z jej głębszych warstw. Systematyczne stosowanie tego olejku może zredukować zmarszczki.