Czerwona herbata to nie tylko wyrazisty smak i aromat. Ma ona również zbawienny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Dzięki właściwościom czerwonej herbaty w łatwy zrzucimy kilka zbędnych kilogramów, a także obniżymy cholesterol. 

Czerwona herbata ma intensywny kolor, mocny smak i aromat. Ma dobroczynne działanie na układ trawienny, wpływa na przyspieszenie przemiany materii, a dzięki cennym substancjom reguluje wydzielanie żółci. Regularne picie czerwonej herbaty, połączone z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną, przyspieszy spalanie tłuszczu i poprawi nasze samopoczucie! Najlepsze rezultaty otrzymasz  pijąc 5 filiżanek herbaty dziennie na pół godziny po posiłku.

Właściwości czerwonej herbaty wykorzystuje się również w leczeniu osób chorych na miażdżycę, a także z problemami z nadciśnieniem. Spożywanie czerwonej herbaty obniża poziom cholesterolu we krwi. Ten aromatyczny napój zawiera dużo związków mineralnych i mikroelementów jak wapń, fluor, białka oraz olejki eteryczne. Badania naukowe potwierdziły, że czerwona herbata zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych a także poprawia pamięć i koncentrację.