W warszawskim Forcie Sokolnickiego odbyła się Wielka Gala „Forever Young”.

Podczas gali Essilor Polonia – światowy lider w branży projektowania i produkcji szkieł okularowych, z ponad 170 letnim doświadczeniem – zaprezentowała rewolucyjne szkła progresywne Varilux® X series™. Tłumy gwiazd, fotoreporterów, ekspertów branży optycznej było gośćmi polskiej premiery szkieł progresywnych stworzonych dla osób po 45 roku życia – niezwykle aktywnego pokolenia X.

O dzisiejszej generacji X w porywającym wykładzie opowiedział wybitny specjalista z zakresu psychologii społecznej, prof. Jacek Santorski. Potem na scenie pojawili się ambasadorka Varilux X series Danuta Stenka wraz z Ewą Kasprzyk, Anną Jurksztowicz, Radosławem Majdanem i Piotrem Polkiem. Jackowi Santorskiemu udało się skłonić to zacne grono do zwierzeń – jak żyje dzisiejsze pokolenie X, co jest dla niego dziś najważniejsze. „ Po 45 roku życia to pasja dodaje życiu blasku. Projektuje meble od lat, ale to dopiero teraz zaczęło sprawiać mi niesamowitą frajdę. ” powiedział ze sceny Piotr Polk.

Na gali Forever Young wielu gości miało efektowne okulary. Pojawili się, m.in :

Helena Norowicz, Iza Kuna, Stanisław Karpiel-Bułecka, Katarzyna Cichopek, Bogna Sworowska, Gosia Baczyńska, Ada Fijał, Sławek Uniatowski, Magdalena Steczkowska, Artur Orzech, Anna Korcz, Renata Gabryjelska, Joanna Klimas, Ewa Pacuła, Lidia Popiel, Anna Piszczałka, Joanna Majstrak, Sergiusz Ryczel, Natalia Jakuła, Karina Kunkiewicz, Ela Romanowska, Agata Steczkowska, Beata Tadla i Jarosław Kret, Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki, Katarzyna Krupa, Marcin Żewłakow, Apoloniusz Tajner.

scena z: Ada Fijał, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

„Szkła progresywne Varilux X są fantastyczne. One mi po prostu codziennie ułatwiają życie. Nie muszę już korzystać z osobnych okularów do patrzenia z bliska, żeby przeczytać tekst na próbie w teatrze czy spojrzeć komuś w oczy podczas rozmowy, i do patrzenia w dal. Wrócił komfort z czasów, kiedy nie musiałam jeszcze nosić okularów. Czuję się jakbym miałam idealny wzrok, a okulary nosiła dla ozdoby. Przy okazji odkryłam, że dobrze dobrane oprawki mogą być rodzajem biżuterii. Słabszego wzroku nie trzeba już postrzegać pejoratywnie. Można bowiem widzieć tak dobrze, jak za dawnych lat, a jednocześnie mieć nowy pomysł na swój wizerunek” – przyznała Danuta Stenka. „Bardzo się cieszę, że nie muszę już używać dwóch par okularów, do dali i do czytania. Ich zmienianie było dla mnie bardzo niewygodne, a czasem zdarzało mi się zgubić jedną z par. A jeśli były potrzebne, to przeważnie trafiały się nie te, co trzeba.” Jacek Santorski, który też zaufał progresywnym szkłom Varilux X, chwalił je za komfort. „Są rzeczy, które trzeba cenić za to, że zapewniają nam wygodę i pozwalają zapomnieć o jakichkolwiek ograniczeniach. W swojej pracy potrzebuję bardzo dużo komfortu. Często mam wykłady, podczas których muszę patrzeć na słuchaczy i mieć z nimi wzrokowy kontakt, jak również spoglądać na swoje notatki czy informacje w smartfonie. Dotąd musiałem zdejmować okulary, żeby wykonywać te czynności. Ileż to napięć przez te mikro ruchy odłożyło się w moim karku, ramionach i barkach, wie tylko moja trenerka jogi! Dzięki soczewkom mam komfort i jeszcze lepsze życie. Zapominam, że noszę okulary.” – stwierdził profesor Jacek Santorski.

 

Danuta Stenka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Bogna Sworowska, Hubert Urbański, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Dyrektor Zarządzający Essilor Polonia, Adam Mamok, zapewniał, że satysfakcja klientów to dla firmy podstawa. „Naszą misją jest poprawa jakości życia poprzez poprawę jakości widzenia. Stoi za nami 170 lat historii i tradycji, którą zamierzamy kontynuować. Od początku stawialiśmy na innowacyjność. A, jak powiedział Steve Jobs, to właśnie innowacyjność wyróżnia lidera w naszej epoce. Ten inny sposób myślenia trwale wpisany jest w DNA firmy Essilor, którą sklasyfikowano jako jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie, jedyną w branży okularowej. To w naszej firmie po raz pierwszy skonstruowano i wprowadzono na rynek szkła progresywne. Nasze nowe projekty konstruujemy w 3 centrach na całym świecie. Żeby wprowadzać takie innowacje jak ta, którą dziś prezentujemy, każdego dnia pracuje na to blisko 550 naukowców. Poświęcamy na ten cel ponad 200 mln euro. Od lat 90-tych jesteśmy w Polsce. Będziemy kładli nacisk na to, żeby świadomość i troska o wzrok Polaków się poprawiła. Obecnie jedynie 34 procent Polaków wie, co to szkła progresywne. W Polsce mamy 16 mln presbiopów, z czego 4,5 mln nie nosi żadnych okularów” – podsumował Dyrektor Zarządzający Essilor Polonia, podkreślając, że dzięki szkłom Varilux® X series™ bycie „wiecznie młodym” jest w zasięgu ręki…i wzroku.

Sławomir Uniatowski, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Stanisław Karpiel-Bułecka, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Wielką Galę, z udziałem przedstawicieli firmy Essilor Polonia(Adam Mamok, Mirosław Nowak, Maciej Zbąski, Justyna Skrzypek, Dorota Gomółka) poprowadził Hubert Urbański.

Artykuł promocyjny.