Poznałyśmy się niedawno. My jednak dużo wcześniej słyszałyśmy o Państwa produktach, a przede wszystkim o kolagenie. W miniony weekend zainteresował mnie jeden z wpisów na Waszym fb i przeglądając go zobaczyłam, że Wasza firma, to nie jest firma jakich jest wiele, ale przede wszystkim firma z przemyślaną koncepcją. Dzisiaj w rozmowie z nami Agnieszka Owczarek. Do poniedziałku 3 lipca do g.10 możecie również oddać głos na Agnieszkę w IV edycji #ilovemkt,  https://www.facebook.com/events/103507896846010/permalink/195990844264381/?__mref=mb

Redakcja: Prowadzicie bloga oraz GET SLIM CLUB, do produktów dołączyła herbata DETOX, żelki z witaminami, produkty dla dzieci. Firm z suplementami diety jest mnóstwo, ale Wy wyróżniacie się na tle innych. Skąd bierzecie  pomysły na takie działania?

Agnieszka Owczarek: Bardzo dziękuję za tak miłą opinie odnośnie naszej marki:) Faktycznie dużo czasu poświęcamy na planowanie i tworzenie spójnej koncepcji i obrazu całej marki. Na samym początku gdy powstał pomysł na markę Noble Health, wiedzieliśmy jakie chcemy, aby były jej fundamenty. Od początku postawiliśmy na jakość i edukację, to są dwa główne wyróżniki dla naszej marki. Na tych dwóch filarach oparliśmy jeszcze mocniejsze fundamenty, tworząc i dbając o zaufanie i poczucie bezpieczeństwa wobec naszej marki i produktów. Mimo iż minęło już prawie 8 lat jesteśmy wierni tym zasadom, a tworząc tzw. brand dokument czyli nasze wewnętrzny kodeks dla marki Noble Health, pilnujemy aby nasze produkty, wiedza i komunikaty były spójne temu co deklarujemy. Faktycznie prowadzimy aktywnie bloga oraz stworzyliśmy program Get Slim Club, gdyż od zawsze uczyliśmy naszych klientów, że tylko kompleksowe działanie daje prawdziwe i długotrwałe efekty. Zawsze stawialiśmy na edukację, co jednocześnie nam jako marce podnosi cały czas poprzeczkę, gdyż nasi klienci są coraz bardziej świadomi i oczekują od nas rozwoju, co nie ukrywam jest też motorem dla naszego zespołu. Przyznam, iż nie znam na polskim rynku marki, która tak skrupulatnie prowadzi rozmowę i współpracuje ze swoimi klientami 🙂 Nam zależy na stworzeniu relacji. Wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów i słuchamy tego, co często mówią nam, co chcieliby od nas dostać. Jaki problem chcą abyśmy im rozwiązali. Do tego dochodzą jeszcze nasze wewnętrzne potrzeby, które my sami jako zespół widzimy, że moglibyśmy zaspokoić.

Redakcja: Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że firmę prowadzicie wspólnie z mężem? Jak funkcjonuje zatem ten układ w businessie?

Agnieszka Owczarek: Faktycznie firmę prowadzę razem z moim partnerem. Nie jesteśmy małżeństwem, jednak od 13 lat tworzymy dobry zespół. Taki układ ma swoje wady i zalety 🙂 Jednak skoro tak długo prowadzimy tą firmę razem , widać więcej jest korzyści;) Z pewnością największym plusem jest fakt, że wspólnie razem planujemy działania i możemy wdrażać wszystko, co widzimy podczas międzynarodowych targów, konferencji. We dwoje widzimy więcej. Sądzę, iż bardzo dobrze działa na nas fakt, że jesteśmy dwiema niezależnymi osobami i współpraca czy bycie ze sobą jest kwestią naszego wyboru, a nie obowiązku. Każdy ma swoja rolę i odpowiedzialność. Ja od zawsze byłam frontmanem i twarzą naszej marki. Spotkania z klientami, sprzedaż i marketing były pod moją opieką. Piotr to osoba bardzo analityczna i raczej skupia się na pracy nad biznesem niż w jego środku, co jest bardzo przydatne.

Redakcja: Największe wyzwanie zawodowe dla Was to?

Agnieszka Owczarek: Life balance 🙂 czyli sztuka znalezienia idealnego balansu pomiędzy pracą i życiem prywatnym. Oprócz tego, iż jesteśmy przedsiębiorcami, jesteśmy też rodzicami. Mamy wspólnie syna trzy i pół letniego, który jest naszym oczkiem w głowie. Czasami zdarzają się momenty, gdy nie ma nas kilka dni, ze względu na udział w międzynarodowych kongresach lub targach. Nasza praca to zdecydowanie coś więcej niż 8-10h dziennie. O firmie nie da się nie rozmawiać w naszym domu, gdyż to element naszego życia. Sądzę, iż jest to coś naturalnego, bo jeśli kocha się to co się robi, to ciężko nagle odwiesić to na hak i uznać ze teraz tego nie ma.

Redakcja: Wasze produkty polecają znane osoby. Czy jest ktoś, kogo chcielibyście, żeby poznał Wasze produkty, a do kogo nie udało Wam się jeszcze dotrzeć?

Agnieszka Owczarek: Oczywiście, jednak pozostawię to póki co jeszcze tajemnicą. Obecnie jako marka wychodzimy odważnie na kolejne rynki zagraniczne, a osoby z którymi rozmawiamy to Ambasadorzy na wszystkich kontynentach 🙂 W dobie dzisiejszych możliwości komunikacji i kanałów social media, granice czy odległości przestały mieć znaczenie.

Redakcja: Co jest miarą sukcesu w Polsce dla przedsiębiorcy?

Agnieszka Owczarek: Zapewne każdy przedsiębiorca ma swoja własną definicję sukcesu. Oczywiście oprócz kwestii finansowej, bo bez tego żadna firma nie może funkcjonować, dla mnie osobiście miarą sukcesu jest poziom naszej dystrybucji i poziom brandu w świadomości konsumentów. O ile poziom dystrybucji łatwiej zdefiniować, gdyż chodzi mi tutaj o kanały dystrybucji największych sieci sklepów, drogerii czy aptek, które dziś mają w swojej ofercie nasze produkty, a są to najwięksi gracze na rynku: Rossmann, Hebe, Super Pharm, Ziko, etc. Jeśli chodzi o poziom brandu to coś, czego nie da się zobrazować, coś co nie jest namacalne. Chodzi o fakt, o myśl, iż dana osoba myśląc o produktach dla swojego zdrowia, urody i dobrego samopoczucia pomyśli sobie “Noble Health”. Obecnie coraz częściej rozmawiając osoby kojarzą bardzo pozytywnie nasz brand, a to największa nagroda za naszą pracę i czas jaki ja i zespół wkłada każdego dnia.

Redakcja: Wasze produkty cieszą się uznaniem. Niedawno otrzymaliście nagrodę Glammies. Co jest dla Państwa motywacją?

Agnieszka Owczarek: Tysiące pozytywnych komentarzy o naszych produktach, recenzje, opinie i kolejne Ambasadorki. które świadomie polecają nasze produkty to największa nagroda.

Redakcja: Za miesiąc wakacje? Czy zdarza się Państwu odpoczywać? Jakie macie Państwo plany wakacyjne?

Agnieszka Owczarek: Faktycznie mamy wakacje, jednak dla nas lipiec i sierpień to miesiące podsumowań i analizy pierwszej połowy roku i planowanie kolejnego. Współpracując z dużymi graczami latem planujemy nowości i akcje na rok kolejny. Druga połowa roku jest u nas już “zamknięta” tzn. zaplanowane akcje i produkty będą wdrażane, jednak planowanie poświęcone jest 2018. Jeśli chodzi o czas wolny, to weekendy są naszym czasem wolnym. Wakacje planujemy raczej spontanicznie. Dużo czas czasu jesteśmy w podróży, wiec wyjazdy kilkudniowe są dla nas normą. Tak już u nas jest, iż biznes łączy się z przyjemnością i takie mamy tez wyjazdy. Każdy wyjazd nawet poświęcony relaksowi zawsze rodzi jakiś nowy pomysł i możliwości.

Redakcja:Proszę podać 3 Wasze najlepsze produkty, które działają rewelacyjnie.

Agnieszka Owczarek: Ciężko wskazać 3 najlepsze produkty, bo wszystkie są najlepsze w swojej kategorii. Mamy 3 linie Beauty, Health i Slim i każda ma swoich liderów w danej kategorii.

Nasza kultowa seria Class A Collagen przebadana na Collegium Medicum w Bydgoszczy to produkt, który ma w swoim składzie naturalny 100% kolagen rybi klasy A. Jest on najczęściej nagradzany i kochany przez tysiące kobiet, również i mężczyzn, dedykowany na pielęgnację skory, włosów i paznokci.

Nasz hit i ulubieniec blogerek to żelki Misie na zdrowe włosy, które są świetną alternatywą dla tabletek i kapsułek do łykania, a idealnie dbają o włosy każdej kobiety niwelując ich wypadanie.

Jeśli mam wskazać jeszcze jeden tylko, to wskaże dwa :), których efekty widać od razu, a to kobiety kochają 🙂 Nasz Hydrodren wspomagający usuwanie wody z organizmu, który jak sama powiedziałaś zdobył prestiżową nagrodę Glamour Glammies za najlepszy produkt apteczny. Kolejny to pierwszy i jedyny suplement wspomagający odchudzanie, którego skuteczność potwierdziło Women’s Health badaniami konsumenckimi. 100 kobiet oceniło go na 98% skuteczności i rekomendacji przyjaciółce. Polecam również odwiedzanie naszej strony www.noblehealth.com