Czyż oczy nie są zwierciadłem duszy i czyż nie zakochujemy się w czyimś spojrzeniu? Fokus na oko trwa od wielu sezonów, na mocno podkreśloną ich oprawę i wyrazisty, uwodzicielski wzrok. Zarówno wydatne brwi jak i gęste, długie rzęsy weszły zdecydowanym krokiem do kanonu urody XXI wieku i nie ma się co dziwić, przecież każdej z nas zależy na zniewalającym spojrzeniu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientek w salonach Nail & Beauty BAR już jakiś czas temu postawiliśmy na różne metody stylizacji oprawy oczu.

Brwi nie liczą kalorii

Metody stylizacji brwi są różne, poczynając od klasycznej henny z regulacją, podkreślającej spojrzenie przez 2 tygodnie a kończąc na makijażu permanentnym metodą microblading lub piórkową, które pozwalają na subtelne odwzorowanie pojedynczych włosków i po których pigment utrzymuje się w skórze przez minimum 2 lata. Udoskonalone w ten sposób łuki to wydatek minimum kilkuset złotych.

W naszych salonach wprowadziliśmy stylizację brwi dającą efekt makijażu permanentnego, która jednocześnie nie jest tak trwała i tym samym trudna do zmiany jak powyższy makijaż. Sam efekt zostaje uzyskany dzięki zastosowaniu tradycyjnej henny oraz barwników w indywidualnie, starannie dobranym kolorze. Usługa ta podkreśla rysy twarzy dzięki dopracowaniu kształtu brwi poprzez regulację woskiem/pęsetą oraz strzyżenie i dokładne wyczesanie włosków. Zabieg kosztuje 50 zł i trwa pół godziny a jego efekty utrzymują się przez ok 4 tygodnie.

Rzęsy żyją w gromadzie

Świetnym sposobem na uzyskanie wyrazistego i zmysłowego spojrzenia jest profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs w salonie. Aby unieść opadającą górną powiekę, czyli „otworzyć oko”, należy dłuższe rzęsy umieścić w środkowej części linii. Gdy priorytetem jest z kolei poprawienie symetrii twarzy, w przypadku oczu blisko osadzonych, dobrze jest przedłużyć je jedynie w zewnętrznych kącikach oczu. W salonach dostępne są 3 metody zagęszczania rzęs 1:1 (bardzo naturalna), 2D (2 rzęsy doklejane do 1 naturalnej) oraz najbardziej spektakularna wersja, proponowana przez nas głównie młodym osobom, czyli 3D (3 do 1). W pewnym wieku powinnyśmy unikać stylizacji metodą objętościową 3D, ponieważ nadmiar wyraźnie postarza i poprzestać na 1:1 lub 2D. Przedłużone w ten sposób rzęsy wyglądają bardzo naturalnie, ponadto nie wymagają tuszowania ani specjalnego traktowania. Nie są jednak wieczne i należy uzupełniać je mniej więcej co dwa, trzy tygodnie. Przed zabiegiem powinno się zmyć maskarę i zarezerwować sobie około 2 godzin, bo tyle właśnie trwa założenie rzęs. W Nail & Beauty BAR zabieg przedłużenia i zagęszczenia to koszt 190 zł. Polecany jest każdemu, kto chce uzyskać głębię spojrzenia, niezależnie od wieku.