Artystyczną przestrzeń urządzoną w zabudowanej bramie w kamienicy przy ulicy Chopina 5 wypełnił tłum gwiazd, fotoreporterów, ekspertów branży modowej, redaktorów, stylistów oraz klientek projektantki.

Pojawiły się , m.in.: Grazyna Auguścik, Joanna Dark, Karina Kunkiewicz, Laura Łącz, Dorota Miśkiewicz, Ewa Pacuła, Lidia Popiel, Agata Passent, Joanna Racewicz, Marzena Rogalska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Agnieszka Wosińska, Katarzyna Żak, Eliza Gwiazda, Paulina Żmijewska, Danuta Stenka, Marta Chodorowska, Bogna Sworowska, Marta Kielczyk.

Kto jest najbardziej inspirujący?, kto najbardziej tęczowy, wierny sobie jeśli chodzi o projektowanie ? – Viola Śpiechowicz, znam 20 lat, podziwiam, uwielbiam miłuję” – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska

Specjalną niespodziankę – koncert soute przygotowała przyjaciółka projektantki , Natalia Kukulska, która oczarowała gości. Akompaniował jej Archie Shevsky . „Z Violą współpracuje i przyjaźnie się od początku lat 90-tych, łączy nas podobna wrażliwość, poczucie humoru i podejście do życia. Uwielbiam w niej to, że ma dużą odwagę i tworzy ciekawe, niestandardowe formy, trochę futurystyczne, rzeźbiarskie, nie poddaje się trendom i co najważniejsze nie kopiuje, to są zawsze jej pomysły i jest temu wierna. Mam nadzieje, że nowy butik będzie wielkim sukcesem, dostarczy jej jeszcze więcej klientek i fanów jej talentu.”, mówi artystka

W warszawskim butiku można kupić ponadczasowe modele projektantki oraz rzeczy z najnowszej kolekcji V. Ś na wiosnę lato 2017, która powstała ze specjalnej tkaniny z pokrzyw. Kolekcja kontynuuje etniczne inspiracje linii Light Union, przejawiające się w spontanicznej formie, zdyscyplinowanej mundurowymi akcentami. Druga odsłona linii Light Union, już nie jest tak ascetycznie biała jak poprzednia, ale wciąż świetlista, w nowych kolorystycznych zderzeniach zimnego z ciepłym.

W tym sezonie dla bardzo popularnej linii Wake up the Bear kluczowe są druki na dzianinie. “Zachwyciłam się możliwością tworzenia własnych druków. To jest jak spełnianie swoich fantazji na temat otaczającej nas rzeczywistości” mówi Viola Śpiechowicz

W butiku można kupić bieżącą kolekcji, albo umówić się z projektantką na spotkanie w celu zaprojektowania czegoś szczególnego. Oprócz ubrań w butiku są torby, paski oraz kryształowe świece, które są efektem współpracy Violi Śpiechowicz z Hutą Kryształu Julia.

Zachwyciła mnie monumentalna brama z okresu socrealizmu, zabudowana z obu stron przeszkleniami. Dlatego właśnie tu, a nie gdzie indziej postanowiłam otworzyć swój butik. Mam nadzieję, że moje klientki będą się tu czuły tak dobrze jak ja” – mówi o nowym miejscu Viola Śpiechowicz.

Projektantka już pracuje nad kolekcją jesienną, która w nowym butiku pojawi się już w sierpniu.

www.violaspiechowicz.com

scena z: Bogna Sworowska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Viola Śpiechowicz, Katarzyna Żak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA