Znany od lat zabieg medycyny estetycznej nazywany wampirzym liftingiem znalazł od niedawna zastosowanie w strefie intymnej. Osocze bogatopłytkowe to eliksir prozdrowotnych czynników pozyskanych z własnej krwi. Od kilku lat na całym świecie używany jest jako narzędzie walki z wieloma problemami ginekologicznymi, co potwierdzają publikacje naukowców z wielu krajów.

Terapia osoczem bogatopłytkowym stymuluje tkanki okolic intymnych do wytwarzania kolagenu, a komórki macierzyste do namnażania się. W konsekwencji powstają nowe włókna sprężyste, poprawia się unaczynienie oraz unerwienie tej okolicy, tkanki zostają zregenerowane i odmłodzone, stają się jędrniejsze, nawilżone i odporne, a to przekłada się na większy komfort kobiety.

Główne etapy zabiegu nie różnią się niczym od zabiegów medycyny estetycznej. Pobrana od pacjentki krew jest następnie odwirowana dzięki czemu otrzymuje się osocze bogatopłytkowe, które podaje się w wybraną okolicę intymną.

Które kobiety mogą skorzystać z zabiegu?

Zastrzyki z osocza pomagają problemach menopauzalnych w tzw. atrofii urogenitanej, kiedy skóra i śluzówka pochwy staje się cieńsza, wiotka, sucha, a do tego uporczywie swędząca. Nie zawsze można stosować estrogeny. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w naturalny sposób uzyskujemy pogrubienie skóry i pochwy oraz odzyskujemy ich prawidłowe funkcje. Pojawia się lepsze nawilżenie, często umożliwiające ponownie normalne i komfortowe współżycie. Podobne efekty uzyskujemy w chorobie skóry sromu jaką jest liszaj będący bardzo nieprzyjemną chorobą, często niepoddającą się innym terapiom. Iniekcje z osocza są w tym przypadku bardzo pomocne” – mówi dr Marta Blumska-Janiak z FemiClinic.

A co z odmłodzeniem intymnym?

Tutaj również osocze bogatopłytkowe ma swoje pole do popisu i udowodnione efekty. Mezoterapia pochwy i sromu to bardzo bezpieczny zabieg anti-ageingu ginekologicznego. Z wiekiem skóra rozciąga się, wysusza, wiotczeje, a serie zabiegów z osocza pozwalają zatrzymać czas, czasem nawet go cofnąć i cieszyć się w pełni życiem intymnym także w starszym wieku.

Eliksir z własnej krwi może znacznie poprawić życie seksualne. Zabieg O-Shot czyli ORGASMIC-Shot to wzmocnienie doznań seksualnych. Zabieg dedykowany jest pacjentkom niezależnie od wieku. Po nim, pacjentki chętniej współżyją, a ich satysfakcja seksualna znacznie wzrasta.

Opisane zabiegi nie wymagają wyjątkowego przygotowania. Jak przed każdym pobraniem krwi należy się dobrze nawodnić. Przeciwskazaniami są: ciąża, aktywna choroba nowotworowa oraz aktywne infekcje. Po wykonaniu procedury wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna, zakaz kąpieli w basenach przez około 7 dni. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Pierwsze efekty widoczne są po tygodniu. Maksymalne efekty można osiągnąć wykonując serię 2-3 aplikacji. Pierwsze 3 aplikacje wykonywane są w odstępach 30 dni, czwarta aplikacja – po około 6 miesiącach (czwarta aplikacja nie zawsze jest konieczna i jej głównym zadaniem jest utrwalenie pierwszych 3).

Według dr Blumskiej-Janiak osocze bogatopłytkowe to ważne narzędzie w rękach doświadczonego, nowoczesnego i świadomego najnowszych technologii ginekologa. Dodatkowo połączenie tej metody z laseroterapią, kwasem hialuronowym pozwala osiągnąć jeszcze lepsze dla pacjentek efekty.

artykuł we współpracy z FemiClinic