Omenaa Mensah nie czeka, aż hojni darczyńcy przyjdą i wesprą ją w jej działaniach charytatywnych. Sama aktywnie szuka partnerów, dzięki którym sukcesywnie zasila budżet potrzebny do zbudowania szkoły dla dzieci ulicy w Afryce. Jej najnowszym pomysłem jest akcja “KAŻDA KOSZULA POMAGA” realizowana we współpracy ze start-upem James Button. Dla nagłośnienia akcji Omenaa zorganizowała sesję, do której zaprosiła gwiazdy i wpływowych influenserów. Efekt współpracy poznamy już niedługo, ale już dziś zobaczcie zdjęcia z bakstage’u sesji.

W sesji projektu KAŻDA KOSZULA POMAGA udział, oprócz Omeny i jej córki Vanessy (15 lat), wzięły Katarzyna Glinka, Paula Jagodzińska, Dominika Kunicka (Dominica888) oraz Michał Będźmirowski (Modny Tata).

James Button to młoda firma produkująca koszule biznesowe. Dotychczas w ofercie były jedynie modele męskie. Współpraca z Omeną zaowocowała stworzeniem kolekcji damskiej. W ramach podpisanej umowy z Omenaa Foundation producent przekazuje 5% dochodu z każdej sprzedanej koszuli na KIDS HAVEN w Ghanie.

KIDS HAVEN (Dziecięca przystań) to szkoła powstająca w Temie w ośrodku Salezjanów Don Bosco dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć. Inicjatorką powstania szkoły jest Omenaa Mensah, która kilka lat temu trafiła do ośrodka i poznała sytuację podopiecznych ośrodka. Pytane o to, o czym marzą odpowiadały: “chcę być lekarzem, nauczycielem, chcę umieć czytać, liczyć, chcę się uczyć”. Omenaa poruszona ich historiami i marzeniami zdecydowała, że zrobi wszystko żeby stworzyć im nowoczesne miejsce do nauki. Po powrocie do Polski, założyła fundację i zorganizowała szereg projektów, których celem było zbieranie pieniędzy na szkołę w Temie. Budowa szkoły ruszyła w kwietniu tego roku. Do jej zakończenia potrzebne jest jeszcze około pół miliona złotych.

Sesja zrealizowana została w gościnnych przestrzeniach Złotej 44. Większość zdjęć wykonana została na 50 piętrze budynku.

Zdjęcia realizował Tomek Tomkowiak. Za stylizacje odpowiedzialna była Marta Śliwińska. Makijaże bohaterek sesji stworzyła Katarzyna Sujka, a fryzury Przemek Kowalski VIP ROOM.

http://jamesbutton.com/pl/content/9-kazda_koszula_pomaga