Regularne stosowanie maseczek na twarz sprawia, że nasza skóra promienieje, a my same czujemy się świetnie. Dziś przedstawiamy niezwykle prostą maseczkę peel off, która sprawi, że skóra twarzy będzie oczyszczona, wygładzona i odświeżona.

Maseczka peel off ma żelową konsystencję, szybko zasycha na skórze. Po kilku minutach odrywa się ją płatami z twarzy. Jej zaleta jest to, że usuwa martwe komórki, oczyszcza i zwęża pory. Jest świetna dla osób o skórze tłustej i mieszanej.

Maseczkę peel off wykonasz używając żelatyny spożywczej. Można ją kupić w każdym sklepie spożywczym, a jej cena nie przekracza 4 złotych! Żelatyna jest źródłem białka, zawiera biotynę, która korzystnie wpływa na kondycję skóry i paznokci. Poza tym zawiera witaminę K, która odpowiada za krzepliwość krwi, poprawia koloryt skóry i redukuje zaczerwienienia czy sińce.

Do przygotowania maseczki będą potrzebne:

– łyżka żelatyny

– łyżka mleka

– 1 – 2 krople ulubionego olejku eterycznego

Żelatynę podgrzej razem z mlekiem, aż całkowicie się rozpuści i nieco zgęstnieje. Dodaj olejek. Jeszcze ciepłą maskę nałóż na czoło, nos, część policzków i brodę. Po paru minutach maseczka zetnie się. Trzymaj ją na twarzy około 20 minut. Po tym czasie oderwij ją zdecydowanym ruchem.