Wino to najbardziej wykwintny trunek, który znajduje coraz to nowych wielbicieli na całym świecie. Jest ono otrzymywane w procesie fermentacji ze starannie wyselekcjonowanych winogron. Obok walorów smakowych ma wiele właściwości, które można wykorzystać w kosmetyce przygotowując liczne zabiegi na ciało.

Kąpiel w winie niesie za sobą szereg pożądanych skutków dla każdej z nas. Przede wszystkim zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami, zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz ochroni skórę przed starzeniem. Wino pobudza krążenie krwi, stymuluje metabolizm, zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej dlatego jest korzystne podczas walki z cellulitem.

Wino świetnie eliminuje toksyny, wszelkie zanieczyszczenia i nadmiar sebum z komórek, oczyszcza skórę i wspomaga walkę z trądzikiem. Poza tym łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, działa ściagająco i przeciwzapalnie.

Połączenie oddziaływania czerwonego wina i miodu z ciepłą wodą doskonale odżywi, zregeneruje i odświeży twoją skórę. Przepis na kąpiel z wykorzystaniem wina jest niezwykle prosty!

Składniki:

2 szklanki czerwonego wina

½ szklanki naturalnego miodu pszczelego

2 szklanki gorącej wody

Miód rozpuść w gorącej wodzie i wlej do wanny, następnie dodaj wino. Zanurz się w kąpieli na 10 minut, ale wcześniej weź krótki prysznic i wykonaj peeling całego ciała. Teraz ciesz się kąpielą i poczuj jej pielęgnujące działanie. Kąpiel zażywaj dwa razy w tygodniu. Twoja skóra stanie się gładka i piękna!