Zdarza się, że nagle łapie nas głód, mamy ochotę zjeść coś niezdrowego. Przedstawiamy kilka produktów, które możesz jeść bezkarnie, a twoja waga z pewnością pozostanie na swoim miejscu!

Już pół łyżeczki pieprzu cayenne wystarczy, aby pobudzić metabolizm naszego organizmu. Dzięki niemu organizm potrafi spalić 10 kalorii więcej , a przy kolejnym posiłku aż 60 kalorii. Dodając pieprz cayenne do dwóch posiłków dziennie schudniesz w miesiąc prawie 2 kilogramy!

Migdały są źródłem witaminy E, przeciwutleniaczy i magnezu. Już garść migdałów pozwala na uzyskanie poczucia sytości co pomaga w utrzymaniu wagi ciała.

 

Owsianka zjedzona na śniadanie sprawi, że poczujesz się syta na długi czas. Już pół szklanki płatków owsianych dostarczy organizmowi aż pięć gramów błonnika. Owsianka pomaga również zwiększyć poziom cholecystokininy, hormonu regulującego apetyt. Dzięki niemu będziesz w stanie zapanować nad poczuciem głodu.

Jabłko to świetna przekąska nie tylko na śniadanie. Jest ono źródłem błonnika, który zapewnia poczucie sytości i zawiera dużo wody. W jabłkach znajduje się też pektyna, która zapobiega skokom cukru we krwi, który pobudza nasz głód.

 

Siemię lniane to źródło kwasów omega-3. Jedna łyżka stołowa siemienia lnianego zawiera aż 2,3 grama kwasów omega-3 i trzy gramy błonnika. Siemię lniane to też źródło kwasów tłuszczowych omega-6, które podobnie jak owsianka powoduje wzrost cholecystokininy.