W ramach festiwalu Manu Summer Jazz Sundays 2017, w łódzkiej Manufakturze wystąpi, Sasha Strunin. Podczas ósmej już edycji wydarzenia, która w tym roku przebiega pod hasłem „Master & Co.”, artystka zaprezentuje utwory z płyty „Woman in Black”.

Tegoroczne wielkie święto jazzu, czyli letni festiwal Manu Summer Jazz Sundays, to muzyczne niedziele, podczas których będzie można posłuchać najlepszych polskich twórców jazzowych.

Po kilku latach nieobecności piosenkarka powraca z absolutnie nowym materiałem. Album „Woman In Black” (jesień 2016) to wspólny projekt Sashy Strunin i amerykańskiego trębacza Gary Guthmana. Materiał przedstawiony na płycie to utrzymana w klimacie noir muzyczna opowieść o przemianie wokalistki w świadomą artystkę i pewną siebie młodą kobietę. Klasyczna elegancja swingu i bluesa połączona z charyzmatyczną osobowością Sashy i współczesnymi aranżacjami Guthmana klimatem przenoszą do zadymionych wnętrz klubów jazzowych minionej stulecia.

Podczas koncertu Sashy towarzyszył będą towarzyszyć:

Michał Milczarek, znakomity gitarzysta jazzowy, bluesowy i rockowy oraz kompozytor, lider autorskiego projektu MM3;

Paweł Pańta, Wybitny polski kontrabasista i gitarzysta basowy, współpracujący z czołówką polskiego jazzu oraz z artystami scen teatralnych. Był członkiem Andrzej Kurylewicz Trio. Obecnie jest aktywny w zespołach Janusza Bogackiego, Gary’ego Guthmana, Wojciecha Gogolewskiego i Filipa Wojciechowskiego oraz z Włodek Pawlik Trio (Grammy 2014 za album „Night in Calisia”).

Cezary Konrad, perkusista, kompozytor, aranżer. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od roku 1992. Występował i nagrywał z wieloma znakomitymi postaciami polskiej sceny jazzowej, m.in.: Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Karrin Allyson, Randy Brecker, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Volker Greve, Gary Guthman, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert. Na swoim koncie ma blisko 100 nagranych płyt. W roku 2014, płyta z jego udziałem “Night in Calisia” zdobyła Nagrodę Grammy.

Sasha Strunin Band

13 sierpnia 

Manu Summer Jazz Sundays 2017