Zamach w Barcelonie – trwają poszukiwania chłopca – gdzie jest Julian?

Kolejny zamach i kolejne ofiary. Obecnie trwają poszukiwania małego Juliana, którego mama poważnie ucierpiała i leży w szpitalu. Rodzina nie posiada informacji na temat miejsca pobytu chłopca, który zdaniem rodziny był w tym czasie z mamą.

Rodzina prosi o pomoc między innymi na Facebooku poprzez udostępnianie zdjęcia Juliana. Chłopiec mieszka w Wielkiej Brytanii, a na wakacje z mamą przyjechał do stolicy Katalonii.

Zamach w Barcelonie miał miejsce 17 sierpnia 2017 roku w Alcanar, na ulicy La Rambla w Barcelonie i w Cambrils. Zginęło 20 osób, a rannych jest 130 w tym 15 ciężko. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Zamach w Barcelonie szczegóły:

O godzinie 16:57 na ruchliwej ulicy La Rambla na wysokości Placu Katalońskiego w Barcelonie w przechodniów wjechała furgonetka. Po przejechaniu 500 metrów, na wysokości Placu Boqueria, pojazd zatrzymał się, a kierowca uciekł. Pierwsze doniesienia z Hiszpanii mówiły o dwóch zabitych. Potem jednak liczba ta rosła i hiszpańskie media, powołując się na źródła policyjne, podały liczbę 13 ofiar.

Około godziny 19:50 policja zatrzymała podejrzanego o udział w zamachu mężczyznę – Driss Oukabir. To na jego nazwisko wynajęto furgonetkę, którą wjechano w tłum w centrum Barcelony. Po tym zdarzeniu została ogłoszona przez premiera Mariana Rajoya trzydniowa żałoba narodowa. Po udaremnionym zamachu w Cambrils (90 km od Barcelony), policja zastrzeliła czterech napastników, a piąty zmarł od ran postrzałowych.

źródło: Wikipedia

 

Zamach z Barcelonie/zdjęcie Facebook/ Daily Star

Zamach z Barcelonie/ zdjęcie Facebook/ Daily Star

Zobacz również Niesamowity wynalazek chłopca, który może uratować innym życie