,, Pikantne historie dla pendżabskich wdów’’ w oryginalnym tytule to „Erotic Stories for Punjabi Widows” Upsss, tak to prawda!

Pikantne historie dla pendżabskich wdów nie mają nic wspólnego z opowieściami z Christianem Greyem w tle.

 Nikki córka indyjskich imigrantów przerywa studia prawnicze, a po śmierci ojca wyprowadza się z domu i podejmuje pracę jako barmanka. Jest niezależna, postępowa, odważna. Prowadzi dyskusje z siostrą, która chce aranżowanego małżeństwa, tak popularnego w ich kulturze. Niespodziewanie przyjmuje pracę nauczycielki kreatywnego pisania w dzielnicy Londynu Southall. To zamknięta społeczność, w której żyją imigranci z Pendżabu. Uczennicami Nikki są wdowy, które chcą się nauczyć pisać w języku angielskim. To jednak nie koniec. Okazuje się, że kobiety, które żyły w cieniu swoich mężów mają ukryte tęsknoty i pragnienia. Nikki zdobywa ich zaufanie i kurs nagle staje się miejscem, w którym kobiety zaczynają opowiadać swoje erotyczne historie…Kurs zyskuje olbrzymią popularność, a wieść o nim rozprzestrzenia się w całym Londynie. Więcej nie zdradzimy, dodamy, że mamy jeszcze wątek kryminalny!

,, Pikantne historie pendżabskich wdów’’

,, Pikantne historie pendżabskich wdów’’

 

 

Pikantne historie dla pendżabskich wdów to książka, która pokazuje podziały w indyjskiej społeczności.

Porusza kwestie aranżowanych małżeństw i rolę żon. Jednej z nich rodzice wybrali męża, gdy była 12- latką. Mamy również przykład wdów z Southall, które żyją w jednej dzielnicy całe życie z rodzinami swoich mężów i Nikki, która mieszka sama i wyznaje inne wartości. Niedawno byłyśmy w Rzymie. Książkę miałyśmy ze sobą. W kolejce obok nas do Collosseum stała rodzina z Indii, upał lał się z nieba. Było jedno wolne miejsce do siedzenia, usiadł na nim ojciec rodziny, kobiety stały… Książka przybliża mocno kulturę społeczności, ich zwyczaje, jedzenie, sposób parzenia herbaty!

Pikantne historie dla pendżabskich wdów czyta się szybko.

Akcja książki jest bardzo dynamiczna i jeśli myślicie, że to zbiór historii, to jesteście w błędzie. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczone. To przede wszystkim też książka o sile kobiet. Jesteśmy silne! Każda z nas ma prawo do wyrażania swoich myśli i uczuć.

,, Pikantne historie pendżabskich wdów’’

,, Pikantne historie pendżabskich wdów’’

O autorce Balli Kaur Jaswall

uznana przez „Sydney Morning Herald” za najlepszą młodą pisarkę australijską 2014 roku, urodziła się w Singapurze, a wychowywała w Japonii, Rosji i na Filipinach. Studiowała pisanie kreatywne w Stanach Zjednoczonych. Należy do stowarzyszeń pisarzy utworzonych przy Uniwersytecie Anglii Wschodniej oraz Uniwersytecie Technologicznym Nanyang. W Australii i Singapurze wydała wcześniej dwie powieści, Inheritance i Sugarbread.

artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Czarna Owca

Chcesz wygrać nagrody – weź udział w naszej akcji Lato w stylu gwiazd.