Jest pomocny przy wszelkiego rodzaju suchości pochwy wywołanej np. niedoborem estrogenów. Feminum® AKTIV w bezpieczny sposób zastępuje osobiste nawilżenie, ułatwia kontakty intymne. Żel można stosować przy użyciu prezerwatyw w przeciwieństwie do innych preparatów opartych na bazie oleju. Feminum® AKTIV ułatwia aplikowanie tamponów, badania USG, pomiar temperatury w odbycie.

Nie brzmi to zbyt romantycznie. Dla wielu z nas aplikowanie żelu na miejsca intymne będzie bardzo wstydliwą czynnością, która może nawet spowodować wycofanie się z życia seksualnego. Nic bardziej chybionego! Nakładanie żelu może być seksualna zabawą, podobnie jak użycie prezerwatywy. Dla wprawionych kochanków to zaledwie chwila, którą, dowolnie – mogą dzielić lub załatwić nieco bardziej intymnie, z boku. Nasz mężczyzna naprawdę nie musi wiedzieć, z jakimi problemami wiąże się stosowanie tego żelu. Wystarczy mu szepnąć do ucha, że tak będzie fajniej, a ty wiesz, o czym mówisz.

Tymczasem Feminum® AKTIV przydaje się szczególnie po antybiotykoterapii, po leczeniu, któremu towarzyszy także suchość pochwy, w nawracających podrażnieniach. Przyda nam się w zaburzeniach hormonalnych, w okresie menopauzy, po porodzie i wszelkich zabiegach ginekologicznych. Możemy się nim posiłkować w przypadku bolesnych stosunków, przy suchości śluzówki pochwy spowodowanej stresem,  jak również wiekiem i niedoborem estrogenów. Przyda się też w stanach zanikowych błony śluzowej oraz niedostatecznego nawilżenia lub jego braku w tym w dystrofii po usunięciu przydatków, po chemio- i radioterapii. ogromna zaleta preparatu jest to, że jest bezzapachowy i nie pozostawia śladów na naszej bieliźnie. Żel ma lekko kwaśne PH, dobrze zmywa się przy pomocy wody. Można go stosować wiele razy dziennie, bez ograniczeń wieku, regularnie i odpowiednio do potrzeb.

Ważne jest, że żel działa długofalowo. Wskazany jest więc szczególnie, jeżeli twoje kontakty intymne są dość częste. Przyspiesza bowiem regenerację śluzówki pochwy. W ten sposób ochrania przed wystąpieniem zmian chorobowych w obrębie pochwy i szyjki macicy, w tym tzw. nadżerek. Ochrania też nadwrażliwą śluzówkę przed agresywnymi czynnikami środowiska, wpływa na przywrócenie kwaśnego odczynu pH 3,8-4,2, a tym samym na powstrzymanie rozwoju chorobotwórczej flory bakteryjnej odpowiedzialnej za zakażenie pochwy.

Dzięki Feminum® AKTIV twoje życie seksualne stanie się bezpieczniejsze i po prostu fajniejsze… Życzymy ci tego…