gruszki

Sezon na gruszki w pełni! Można wykorzystać je w kuchni jako dodatek do pysznych sałatek, kompotów, pysznych ciast czy po prostu zjeść jako przekąskę między posiłkami. Gruszki to też świetny składnik kosmetyków, więc jeśli chcesz zafundować swojej cerze odprężający zabieg przygotuj domową maseczkę do twarzy. 

Gruszki zawierają duże ilości pierwiastków jak fosfor, wapń, sód, magnez, jod czy bor. Ten ostatni wpływa na szare komórki  mózgowe, pobudza do wytężonej pracy, bierze również udział w transporcie wapnia w organizmie, który jednocześnie jest budulcem kości. W gruszkach znajdują się duże pokłady potasu, który pobudza  prawidłową kurczliwość mięśniową, reguluje mechanizm transmisji w układzie nerwowym i uczestniczy w metabolizmie białek. Owoce te zawierają też liczne witaminy, kwasy owocowe: jabłkowy i cytrynowy, węglowodany, pektyny, błonnik i olejki eteryczne.

Gruszki to owoce, z których warto przygotować domowe kosmetyki. Regularne stosowanie maseczki do twarzy z gruszką sprawi, że cera będzie gładsza, bardziej nawilżona, zyska miękkość i zdrowy koloryt.

Maseczka z gruszką do cery tłustej

Składniki:

  • gruszka
  • łyżka miodu
  • kilka kropel oliwy

Gruszkę umyj i obierz. Usuń gniazda nasienne i zetrzyj na tarce o najmniejszych oczkach. Powstały miąższ wymieszaj z miodem i kilkoma kroplami oliwy. Powstałą papkę nałóż na twarz z pominięciem okolic ust i oczu. Maseczkę pozostaw na twarzy przez 20 minut. Po tym czasie zmyj letnią wodą.

 

gruszki

 

Maseczka do twarzy z gruszką do cery zmęczonej 

Składniki:

  • gruszka
  • łyżka miodu
  • łyżka twarożku

Gruszkę umyj i obierz. Usuń gniazda nasienne i zetrzyj na tarce o najmniejszych oczkach. Powstały miąższ wymieszaj z miodem i twarożkiem. Powstałą papkę nałóż na twarz z pominięciem okolic ust i oczu. Maseczkę pozostaw na twarzy przez 20 minut. Po tym czasie zmyj letnią wodą.

Sprawdź jakie inne maseczki możesz przygotować w domu.