Makijaż oczu - jak dobrać odpowiedni kolor cieni, aby wyglądać świetnie?

Oczy to zwierciadło duszy, a dobrze wykonany makijaż oczu sprawi, że nasze spojrzenie będzie bardziej wyraźne. Dzięki dobrze dobranemu cieniowi do powiek będziemy wyglądać promiennie i świeżo. Warto pamiętać, że prawidłowo dobrany cień może w zależności od potrzeb optycznie zmniejszyć lub powiększyć oko. Sprawdź jak go odpowiednio dobrać, aby wykonać wzorowy makijaż oczu.

Makijaż to nieodłączny element stylizacji każdej z nas. Wiemy doskonale jak ważny jest prawidłowy dobór kosmetyków, aby nasza cera wyglądała promiennie. Dotyczy to również naszych oczu. Makijaż oczu jest najważniejszą częścią makijażu twarzy. Dobrze dobrany kolor cieni, użycie eyelinera i tuszu może dodać naszemu spojrzeniu wyrazistości, a nawet tajemniczości.

Kolor cieni jakie powinniśmy stosować jest uzależniony od koloru tęczówki naszego oka. Dopiero odpowiednio dobrany odcień sprawi, że makijaż oczu będzie wyglądać perfekcyjnie. I tak osoby, które mają zielone oczy powinny stosować odcienie brązu, granatu czy oranżu w makijażu oczu. Można spróbować uzyskać smoky eyes używając cieni w bardzo ciemnym odcieniu.

Osoby, które mają niebieskie oczy, jasnobłękitne, a także szare kojarzone są z delikatnością i łagodnością. Kobiety o tym kolorze oczy powinny używać cienie takie jak jasny róż, grafit oraz kolor srebrny. Jeśli jesteś bardziej odważna możesz spróbować wykonać makijaż oczu używając ciemny róż. Zaskakujące jest, to do niebieskich oczu idealne pasuje pomarańcz wraz z jego delikatnymi odcieniami. Kontrastują one świetnie z błękitem oczu.

Dla kobiet, które mają brązowe lub czarne odcienie tęczówki barwy cieni do powiek powinny być mniej nasycone. Pozwoli to na ożywienie spojrzenia. I tak do brązowych oczu idealnie sprawdzą się kolory zieleni, brązu lub szarości. Bezpieczne będą cienie z palety miedzi oraz fioletu, a także barwy naturalne, jasne brązy lub beże. Te ostatnie dodadzą spojrzeniu głębi oraz miękkości. W przypadku jeśli posiadamy ciemne tęczówki, a nawet czarne możemy używać praktycznie każdy kolor cieni do powiek. Doskonale sprawdzą się cienie mocne i wyraziste, takie jak fiolet, grafit, ciemny róż lub granat, ale też delikatne kolory jak złoty, pistacjowy i oliwkowy.

Sprawdź jakie są trendy w jesiennym makijażu.