Ewa Chodakowska w ekskluzywnym wywiadzie dla Allaboutlife

Redakcja: W Polsce panuje moda na bycie fit. Wiele kobiet ćwiczy razem z Tobą w domu, na zajęciach. Stara się trzymać dietę zgodnie z Twoimi wskazówkami, a efekty trzeba przyznać są spektakularne.

Niedawno na rynku pojawiła się linia przekąsek sygnowana Twoim nazwiskiem. Skąd pomysł na wprowadzenie nowych batonów na polski rynek?

Ewa Chodakowska: Powód jest prosty – uwielbiam słodycze! Żeby doprecyzować – słodycze wysokiej jakości. Od dawna nosiłam się z zamiarem stworzenia własnych przekąsek, spójnych z moimi upodobaniami smakowymi a jednocześnie będących zdrowszą alternatywą dla klasycznych łakoci. Udało mi się znaleźć partnera biznesowego, firmę Purella Food, który nie tylko miał podobny pomysł na biznes, ale przede wszystkim pozwolił mi mieć realny wpływ na powstawanie produktów. I tak rozpoczęliśmy realizację mojego „słodkiego” marzenia.

Redakcja: Co wyróżnia linię przekąsek BeRAW? 

Ewa Chodakowska: Niezwykłe i zaskakujące kompozycje smakowe i najwyższej jakości składniki. Poza tym całkowicie naturalny skład bez dodatku słodzików, sztucznych konserwantów i ulepszaczy. Do tego całkowita zgodność z moimi upodobaniami smakowymi. Nie możemy też zapominać, że większość produktów jest idealną przekąską dla większości osób, również dla wegan czy osób unikających glutenu lub laktozy.

Ewa Chodakowska w ekskluzywnym wywiadzie dla Allaboutlife

Redakcja: Nazwa linii BeRAW pochodzi od angielskiego słowa „raw”, czyli surowy. Czy Twoim zdaniem Polki są gotowe na nowe produkty i to na dodatek w części przygotowane z surowych superfoods jak chia, surowe kakao czy kokos? 

Ewa Chodakowska: Absolutnie tak! Temat superfoods jest głośny już od dobrych kilku lat. Moda na zdrowie, zdrowe jedzenie, w tym wykorzystanie super żywności trwa już od dawna. Ludzie są coraz bardziej świadomi i zdeterminowani by pozostać zdrowymi i w dobrej formie. Poza tym produkty BeRAW nie są żadnym dietetycznym wyrzeczeniem, ani poświęceniem smakowym. Są naprawdę przepyszne!

Redakcja: Zdrowe odżywianie i systematyczne ćwiczenia to podstawa utrzymania zgrabnej sylwetki. Jak najlepiej dobrać przekąski BeRAW, aby utrzymać ciało w dobrej formie? Czy można jeść je bez ograniczeń? 

Ewa Chodakowska: Dla mnie ważne jest utrzymywanie ciała w zdrowiu i dobrej formie. Każdy jest inny, dlatego swoim podopiecznym staram się dostarczać różnorodnych inspiracji jak zdrowo i smacznie żyć.

Odpowiednio dobrany sposób żywienia to podstawa. Tu nie ma jednego rozwiązania. Sama jestem fanką pysznych, ale fit przekąsek dlatego pojawił się pomysł na BeRAW. Mają całkowicie naturalny skład, bez nieuzasadnionego dodawania cukru, sztucznych konserwantów i ulepszaczy.

Dzięki temu stanowią super alternatywę dla klasycznych słodyczy. Taka zdrowa przekąska będzie idealnym rozwiązaniem na II śniadanie, podwieczorek jako dodatek do śniadania czy uzupełnienie energii przed i po intensywnym treningu. Większość produktów jest również dobrą przekąską dla osób które z unikają glutenu i laktozy.

Weganie i wegetarianie również mogą znaleźć coś dla siebie spośród asortymentu BeRaw. Niemniej jednak nie zapominajmy o osobach, które mają różne schorzenia a ich dieta ma ściśle określone parametry.

Takie osoby przed włączeniem nawet zdrowych przekąsek do diety powinny skonsultować się ze specjalistą np. dietetykiem lub lekarzem prowadzącym, dokładnie przenalizować skład i wartości odżywcze. Wspólnie ze specjalistą można wtedy wyznaczyć odpowiednie pory dobre na fit przekąski.

Czy można raw przekąski jeść bez ograniczeń? Czyli kilka sztuk dziennie? Oczywiście, że nie. Jeden dziennie (np. po treningu) dobrze wpisuje w urozmaicone menu. Ale jak ze wszystkim, trzeba mieć umiar. A przecież urozmaicenie i umiar to podstawowe zasady prawidłowego odżywiania.

Redakcja: BeRAW – batony i kulki to uczta dla naszych kubków smakowych i jednocześnie bomba proteinowa i witaminowa dla naszego ciała. Czy masz jakiś ulubiony smak? 

Ewa Chodakowska: Mogę śmiało powiedzieć, że każdy jest dla mnie wyjątkowy i każdy trafia w mój gust kulinarny. Przecież brałam udział w ich tworzeniu! Ale jeżeli już muszę wybrać to… No cóż – najczęściej sięgam po baton z masłem orzechowym.

Ewa Chodakowska w ekskluzywnym wywiadzie dla Allaboutlife

Redakcja: Słyszałyśmy, że prócz batonów linia BeRAW zostanie w niedługiej przyszłości powiększona o nowe produkty. Czy możesz zdradzić co to będzie?

Ewa Chodakowska: Z moim partnerem biznesowym, firmą Purella Food mamy w planach sukcesywne poszerzanie naszego portfolio produktowego. Z początkiem 2018 roku pojawią się kolejne smaki batonów i kulek, a także całkowicie nowe produkty. O tym, jakie to będą przekąski na razie cicho sza… Uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości a na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Redakcja: Gdzie można kupić Twoje produkty? 

Ewa Chodakowska: Już teraz można je kupić w sieci drogerii Rossmann na terenie całej Polski a zaraz po 15 listopada będą również dostępne w wybranych sklepach Carrefour. Jeżeli ktoś preferuje zakupy online to zapraszam na https://sklep.bebio.pl lub oczywiście http://www.rossmann.pl.

Redakcja: Ewo, gdzie w najbliższym miesiącach będzie można Cię spotkać na warsztatach? 

Ewa Chodakowska: Całkiem niedawno ruszyliśmy już po raz 6. w trasę BE ACTIVE TOUR powered by Nałęczowianka, by zachęcać do aktywności fizycznej Polki i Polaków. Jestem szczęśliwa, że warsztaty niezmiennie groamdzą tłumy, a bilety na nie wyprzedają się w kilka minut.

To niesamowite też przede wszystkim dlatego, że potwierdza, że jest w Polakach dużo chęci, by żyć zdrowo, by się ruszać, by czuć się świetnie! Ale odpowiadając na pytanie – aktualny kalendarz wszystkich wydarzeń z moim i moich trenerów Be Active Team udziałem jest dostępny na stronie www.bebio.pl.

Jesteś motywacją dla wielu kobiet, a co Ciebie motywuje?

Ewa Chodakowska: Moją największą motywacją są moje podopieczne, których nieustannie przybywa. Dzięki nim jestem tu, gdzie jestem i dzięki nim podnoszę sobie poprzeczkę coraz wyżej. Jestem Wam, dziewczyny, bardzo wdzięczna!

Co dla Ciebie oznacza sukces?

Ewa Chodakowska: Odpowiem krótko i konkretnie: możliwość bycia sobą i realizowania swoich pasji. Tego wszystkim Wam życzę!

Gdzie widzisz siebie za 10 lat?

Ewa Chodakowska: Mam jeszcze miliony pomysłów w głowie i tak wiele jeszcze chciałabym zrobić. Jednak wiem, że to proces, plan, który dzień po dniu zamierzam realizować. Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.

Gwiazdy wspierają akcję dla dzieci – Ty też możesz pomóc !