Długie noce i krótkie dni w zimie mogą wywołać u niektórych osób uczucie pogorszenia nastroju – taki stan nazywany jest Seasonal Affective Disorder – Sezonowym, Afektywnym Zaburzeniem Nastroju lub ‘Depresją sezonową’.

Powszechnie uznaje się, że SAD może być spowodowany brakiem równowagi w wydzielaniu ‘hormonu snu’ – melatoniny. Zwiększone natężenie światła może wywołać zmniejszenie wytwarzania ‘hormonu snu’, a tym samym zahamowanie rozwoju objawów wywołanych przez SAD.

Terapia światłem jest standardowym leczeniem depresji zimowej i powiązanych z nią dolegliwości w tym zespołu przewlekłego zmęczenia, obniżonej motywacji i nasilonej potrzeby snu.

System Terapii Światłem BIOPTRON to skuteczna technologia oraz rozwiązanie będące efektem wizjonerskiego zaangażowania wybitnych specjalistów. Na początku lat 80-tych zespół naukowców odkrył niezwykłe właściwości polichromatycznego światła spolaryzowanego. Na podstawie tych badań został opracowany System Terapii Światłem BIOPTRON. Od 1988 roku, BIOPTRON AG inwestuje w zaawansowane badania i rozwój nowych produktów, aby osiągnąć optymalną kliniczną skuteczność w leczeniu terapią światłem.

To światowy lider, o czym świadczy ponad 3 milionów zadowolonych użytkowników na całym świecie. To doskonałe uzupełnienie metod klinicznych, które przyspiesza proces leczenia wielu różnorodnych dolegliwości, przynosząc znakomite wyniki w leczeniu oraz w profilaktyce.

Urządzenie BIOPTRON jest opatentowanym na całym świecie urządzeniem medycznym, przeznaczonym do terapii światłem, wyposażonym w specjalny element optyczny, emitującym światło podobne do części spektrum elektromagnetycznego, wytwarzanego naturalnie przez słońce, lecz pozbawione szkodliwego promieniowania UV.

Działa w naturalny sposób, zwiększając zdolność organizmu do regeneracji i wspomaga utrzymanie równowagi, a zatem pomaga uwolnić i wyzwolić własny potencjał leczniczy.

Kiedy energia światła spolaryzowanego dociera do tkanek, wywołuje proces biostymulacji – w pozytywny sposób stymuluje różne biologiczne procesy w organizmie, wspomagając prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Terapia światłem fot. https://www.instagram.com/bioptronofficial/

Terapia Światłem BIOPTRON może być używana jako leczenie uzupełniające w niektórych wskazaniach oraz jako komplementarna terapia:

– przyspieszająca proces gojenia się ran,

– łagodzenia bólu,

– leczenia dolegliwości dermatologicznych i problemów skórnych,

– leczenia dzieci: powszechne zastosowanie w pediatrii,

– leczenia SAD – Sezonowego Afektywnego Zaburzenia Nastroju.

  • Unikalne właściwości Światła BIOPTRON umożliwiają penetrację nie tylko skóry, ale także tkanek podskórnych. Dlatego pozytywne efekty stosowania Światła BIOPTRON nie są ograniczone wyłącznie do poddawanej naświetlaniu powierzchni skóry. Światło BIOPTRON wywołuje efekty biostymulacyjne: kiedy jest aplikowane na skórę, stymuluje wrażliwe na światło wewnątrzkomórkowe struktury i molekuły.

Terapia światłem przeciwdziała procesowi starzenia się skóry, ponieważ stymuluje szybsze gojenie się skóry bez udziału bólu i pozostawiania blizn. Spektrum światła wytwarzanego przez urządzenie zwiększa mikrokrążenie i stopień nawilżenia skóry, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny, regeneruje i ujędrnia skórę, nadając jej wyraźnie młodszy wygląd i wzmaga aktywność komórek.

Wzmożona aktywność komórek stymuluje procesy naprawy i regeneracji skóry, redukując widoczność drobnych linii. To naturalna moc odmładzająca, która wzmacnia działanie produktów i zabiegów kosmetycznych.

BIOPTRON to system terapii światłem, który może być stosowany przez KAŻDEGO i który wyróżnia: szeroki zakres zastosowań, łatwa obsługa, bezbolesny i krótki okres jednorazowego zabiegu oraz brak skutków ubocznych.

Produkowane w Szwajcarii urządzenia BIOPTRON to efekt wykorzystania osiągnięć w dziedzinie innowacyjnych technologii. Dla każdego urządzenia BIOPTRON są dostępne statywy podłogowe, co zwiększa wygodę stosowania światłoterapii i ułatwia jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Zastosowanie statywu zwiększa komfort zabiegu, umożliwiając naświetlanie dowolnej partii ciała.

Wszystkie urządzenie do Terapii Światłem BIOPTRON produkowane są przez BIOPTRON AG w Szwajcarii.

Więcej informacji na www.zepter.pl oraz www.bioptron.pl