W prestiżowej lokalizacji, w starej Fabryce Koronek, przy ulicy Burakowskiej 5/7 w Warszawie 15 listopada 2017 r.  swój salon otworzyło Studio Prostych Form.

Jest to już drugi showroom firmy w stolicy. W nowym miejscu podziwiać można przepiękną ekspozycję luksusowych zabudów i wysokiej klasy mebli wykonywanych na zamówienie.

Na powierzchni około 100 mkw. Zaprezentowano autorską zabudowę kuchenną, która idealnie komponuje się ze sprzętem prestiżowych marek, takich jak między innymi Miele, Fulgor, Bora czy Villeroy&Boch.

–  Prezentujemy tu głównie kuchnie – chociaż nie jest to nasza jedyna działalność, ale to od nich 18 lat temu wszystko się zaczęło – podkreśla Dariusz Pijanowski – współwłaściciel Studio Prostych Form. – Chcieliśmy pokazać  jak najwięcej naszych możliwości oraz najnowsze trendy wnętrzarskie. Ekspozycja wpisuje się w modne style: industrialny, klasyczny, a także minimalistyczny, czyli bardzo prosty, jak samo Studio Prostych Form. 

Studio Prostych Form

Studio Prostych Form przy Burakowskiej 5/7 skierowane jest do osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz designerskich smaczków.

Showroom oferuje meble na zamówienie. Znaleźć tu można ekskluzywne i perfekcyjnie wykonane projekty.

Do zabudowy wykorzystano naturalne materiały, takie jak szczotkowany obłóg dębowy, który doskonale wpisuje się w estetykę Studio Prostych Form. Projektując przestrzeń, szczególną uwagę zwrócono na ECOMALTĘ. Jest to innowacyjne rozwiązanie, którego SPF jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. EcoMalta wykorzystana jest jako wykończenie podłogi, elementy ekspozycyjnej kuchni oraz biurko.

Chcieliśmy pokazać jak najwięcej  zastosowań ECOMALTY, chociaż mamy świadomość, że jest to tylko ułamek możliwości jej wykorzystania w aranżacji wnętrz – zauważa Marcin Jankowski – współwłaściciel marki.

Lokalizacja drugiego salonu Studia Prostych Form w Starej Fabryce Koronek, to wybór nieprzypadkowy. W tym niezwykłym miejscu w Warszawie panuje niepowtarzalny klimat. Tworzy go Zachowany w doskonałym stanie, porośnięty winobluszczem pofabryczny budynek z 1910 roku.

Jest to również siedziba luksusowych butików i showroomów znanych firm odzieżowych oraz wnętrzarskich. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych adresów stolicy. W powietrzu nadal unosi się postindustrialny duch współczesnej Fabryki Koronek wśród tkanych ręcznie jedwabi i designerskich mebli z klasą. To modne miejsce jest jednocześnie ekskluzywne a także swojskie.

To miejsce nas urzekło – zwraca uwagę Teresa Pyszkiewicz, odpowiadająca za projekt nowego salonu. – Zawsze nam się podobało, mamy stąd bardzo dobre wspomnienia i ogromny sentyment do jego przeszłości. 

Uroczyste otwarcie Studia Prostych Form zgromadziło wielu znanych architektów, projektantów oraz designerów. W evencie uczestniczyli także przedstawiciele mediów wnętrzarskich, a także partnerzy biznesowi firmy. 

Studio Prostych Form

Studio Prostych Form to grupa osób: architektów, handlowców i wykonawców, którzy do każdego projektu podchodzą indywidualnie, wprowadzając nowatorskie i niekonwencjonalne rozwiązania. Meble SPF są nie tylko funkcjonalne, ale też nadają każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter, będący odzwierciedleniem osobowości właścicieli. Studio Prostych Form realizuje zamówienia na zabudowy kuchenne, meble łazienkowe, szafy, garderoby, biblioteki, sale kinowe, stoły oraz wiele innych mebli, również takich, które ciężko sklasyfikować – inspirowanych potrzebą bądź wizją użytkownika. Ich realizacje pojawiają się nie tylko w kraju, ale także zagranicą.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i zmieniającym się trendom w projektowaniu Studio Prostych Form wprowadziło jako uzupełnienie oferty Oltrematerię i jej wiodący włoski produkt – ECOMALTĘ – naturalną, w pełni ekologiczną, innowacyjną strukturę kwarcową. Jest ona produktem wykończeniowym o szerokim zastosowaniu, będącym alternatywą m.in. dla żywic epoksydowych, tynków strukturalnych, płytek ceramicznych, powierzchni betonowych i kamiennych.

Więcej na temat Studia Prostych Form: www.spf.waw.pl