Makijaż ust - jak dobrać odpowiedni kolor pomadki?

Makijaż ust stanowi bardzo ważny element całego naszego makijażu. To właśnie na usta wiele osób zwraca szczególną uwagę. Dlatego powinny one być zadbane, a kolor pomadki dobrze dobrany. Powinien pasować nie tylko do koloru włosów i kolorytu skóry, ale też do pory dnia czy wielkości ust. Jak dobrać jednak odpowiedni kolor pomadki, aby wyglądać świetnie?

Dobrze dobrany kolor pomadki to bardzo ważny element naszego makijażu. Powinien być on dobrany do koloru naszych włosów, ale również karnacji. Źle dobrany kolor szminki może nas postarzyć, a dobrze dodać uroku i zwracać na nas uwagę.

Kupując szminkę, pamiętaj, że:

  • osoby o brązowych włosach i oliwkowej cerze powinny dobierać szminki w kolorze brzoskwiniowym i jasnobrązowym.
  • Brunetka może używać pomadki w takich kolorach ja: brązowoczerwony, fioletowoczerwony czy czekoladowy brąz. Przy jasnej skórze świetnie sprawdzi się błyszczyk czy pomada w kolorze cukierkowego różu. Brunetki powinny go unikać.
  • Delikatna blondynka powinna używać delikatnych kolorów szminki. Najbardziej pasujące są pastelowe odcienie, np. lekko błyszczący róż. Wyjątkiem jest czerwień tzw. „strażacka”. Jest to kolor dla blondynki o typie urody lato, czyli o bardzo jasnej karnacji i chłodnym odcieniu włosów.
  • Kobiety o rudych włosach i jasnej cerze najlepiej wyglądają w kolorach jesiennych, czyli pomarańczowych czy lekko brązowych. Na wieczorne wyjścia świetnie sprawdzi się kolor fioletowy lub purpurowy.

Kolor włosów  nie tylko wpływa na dobór odpowiedniej szminki do ust. Ważne jest, aby dobierać pomadki również do karnacji. Jeśli masz jasną karnację wybieraj beże, róże i pomarańcze. Oliwkowa cera będzie dobrze wyglądać z brązowawą szminką. Dla ciemnej karnacji najlepsze korowy to głęboka czerwień czy odcień śliwki.

Zadbaj o usta i wykonaj cynamonowy peeling.