Najpopularniejszy, światowy magazyn o modzie będzie miał swoją polską edycję. Pierwszy numer polskiej edycji magazynu modowego “Vogue” ukaże się już w połowie lutego. Znamy nazwiska, które będą tworzyć trzon zespołu wydawniczego magazynu.

“Vogue” wydawany jest w USA od 1892 roku. Uważany jest za najważniejsze kobiece pismo o modzie. W magazynie ukazują się też teksty o życiu gwiazd, polityce czy sztuce. Wydawane jest aż 2 22 krajach jak Australia, Brazylia, Chiny, Grecja, Holandia, Indie, Japonia, Korea Południowa, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Rosja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Tajlandia i Włochy. Teraz przyszedł czas na polską edycję!

14 lutego ukaże się pierwszy marcowy numer magazynu “Vogue Polska”. Właściciel magazynu, wydawnictwo Condé Nast International udzieliła spółce Katarzyny Kulczyk – Visteria, licencji na wydawanie magazynu przez pięć lat. Pierwszy numer można już zamawiać stronie vogue.pl w ramach limitowanej przedsprzedaży.

Jak mówi Justyna Markiewicz, dyrektor zarządzająca wydawnictwa Visteria, „Vogue Polska” to bez wątpienia najbardziej wyczekiwany tytuł ostatniej dekady, odpowiedź na potrzeby Polek, którym bliska jest filozofia piękna i elegancji. Pojawienie się naszego magazynu to świadoma decyzja biznesowa, która naturalnie wpisuje się w dynamiczny rozwój rynku dóbr luksusowych.

Redaktorem naczelnym pisma będzie Filip Niedenthal. Zastępcą redaktora naczelnego została Joanna Lorynowicz, a ambasadorka magazynu i editor-at-large Małgorzata Bela. Funkcję dyrektora artystycznego pełnić będzie Łukasz Aksamit. Poszczególnymi działami polskiej edycji „Vogue’a” kierują: Daniela Agnelli (moda), Anda Rottenberg (kultura), Hanna Rydlewska (reportaż i Vogue.pl) oraz Katarzyna Straszewicz (uroda).

Ustalona cena magazynu to 16,90 zł.
źródło: www.wirtualnemedia.pl