Zima nie jest idealną porą roku dla naszych dłoni. Wiatr, mróz, zmienne temperatury sprawiają, że powinniśmy dbać o nie bardziej niż zwykle. Ochrona dłoni zimą jest bardzo ważna. Co zatem zrobić, aby zapobiegać, a nie leczyć?

Bywa, że skóra zimą jest zaczerwieniona, a dłonie zaczynają piec i są przesuszone. Jak powinna wyglądać ochrona dłoni zimą, przeczytajcie nasze podpowiedzi.

Suche dłonie najlepiej zregenerujesz poprzez:

  • nawilżającą maseczkę – na noc posmaruj suche dłonie grubą warstwą maseczki nawilżającej do twarzy. Możesz użyć również kremu nawilżającego z kolagenem lub pantenolem.
  • odżywczy kompres – dłonie posmaruj kremem lub maseczką do twarzy, załóż foliowe rękawiczki i włóż pod termofor na 5-10 minut.
  • masaż – dłonie nasmaruj dużą ilością kremu do rąk i wymasuj okrężnymi ruchami każdy palec. Następnie masuj jedną dłonią grzbiet drugiej, a na koniec wykonaj ruch tak jak chciałabyś zacierać ręce.

Jaki zatem być powinien idealny krem do dłoni? Warto iść dalej i sięgnąć po coś mocniejszego np. maść. Na rynku jest wiele preparatów wśród nich maść kosmetyczna z witaminą A marki Pokrzepol, którą stosujemy o tej porze roku.

Ochrona dłoni zimą - maść z witaminą A marki Pokrzepol

Ochrona dłoni zimą – maść z witaminą A marki Pokrzepol

To polska marka, która w swoim portfolio ma wiele ciekawych i dobrych kosmetyków z dobrym składem. Działa ochronnie i nawilżająco. Jeśli borykasz się z szorstką i popękaną skórą będzie idealna. Dlaczego? Zawiera witaminę A, która łagodzi i koi podrażnienia powstałe w wyniku działania złych warunków atmosferycznych, regeneruje i poprawia ukrwienie. Maść bardzo dobrze się wchłania, wygładza i wzmacnia naskórek, likwiduje jego szorstkość, chropowatość i pęknięcia. Pozostawia na rękach silikonową warstwę ochronną w postaci niewidocznej “rękawiczki”. Działa kojąco na drobne zaczerwienienia i skutecznie łagodzi podrażnienia. Uzupełnia niedobór witaminy A, wpływa korzystnie na wygląd naskórka. Ma właściwości wygładzające- naskórek staje się gładki, skóra odzyskuje elastyczność.

Jak stosujemy?

Nakładamy niewielką ilość na dłonie i masujemy okrężnymi ruchami.

art powstał we współpracy z marką Pokrzepol