Czujesz się spuchnięta, ociężała? Masz obrzęk nóg? To być może znak, że w Twoim organizmie nagromadziła się woda. Jak usunąć wodę z organizmu? Zobacz szybkie wskazówki, które okażą się pomocne.

Tego problemu z pewnością nie należy lekceważyć. Powodem jest nieodpowiednia dieta i wiele innych czynników. Jak usunąć wodę z organizmu?

Pij czystą wodę.

Picie wody pobudza metabolizm, zacznij dzień od szklanki wody z cytryną. Pomoże Tobie nawodnić ciało, przyspieszy metabolizm. Taka poranna woda ma wpływ na odkwaszenie organizmu. Małe spożycie wody ma wpływ na pracę wątroby, nerek oraz usuwanie toksyn i spalanie tłuszczy.

Unikaj soli

Mamy tutaj na uwadze nie tylko przyprawianie potraw solą, ale również unikanie przekąsek takich jak chipsy, paluszki i inne. Co powoduje sól i jej nadmierne spożycie? Zatrzymuje w organizmie wodę! Odstawiając sól będziemy mniej narażeni na ryzyko wystąpienia nadciśnienia, otyłości, cukrzycy i wielu innych chorób.

Więcej ruchu

Wystarczy 30 minut dziennie! Zmień tryb życia na bardziej aktywny. Ruszaj się! Idź na spacer, warto w telefonie zamontować np. krokomierz, który będzie liczył Twoje kroki. Uwierzcie to działo mobilizująco!

Przeczytaj tutaj również o niesamowitych bananach

Zmień dietę

Warto wybierać potrawy z dużą ilością błonnika. Więcej warzyw i owoców np. takich, które mają potas, a należą do nich min. banany, melony, soczewica, soja, groch, fasola. Wybierz płatki owsiane na śniadanie, otręby, czy pełnoziarnisty chleb.

Suplementacja

Na rynku są już preparaty, które pomagają usunąć wodę z organizmu np. Hydrodren, który pomaga usunąć wodę z organizmy i zbędne produkty przemiany materii. Zawiera pokrzywę i mniszek, korzeń pietruszki, ziele pokrzywy, ostrokrzew paragwajski, ziele skrzypu polnego, magnez, karczocha. Jak brać? Dwie tabletki dziennie, my bierzemy codziennie rano.

Jak usunąć wodę z organizmu? Pomocny będzie Hydrodren

Jak usunąć wodę z organizmu? Pomocny będzie Hydrodren

Pij sok  z żurawiny

Dwa razy dziennie po 25 ml pół godziny przed posiłkiem. My wybieramy akurat ten, ponieważ to 100% sok.

 

Jak usunąć wodę z organizmu? Możesz pić codziennie sok z żurawiny

Jak usunąć wodę z organizmu? Możesz pić codziennie sok z żurawiny