Wczoraj w artystycznym wnętrzu ARTHOTEL w Warszawie odbył się wernisaż wystawy fotografii KOBIETA SPEŁNIONA autorstwa Ani Dziewulskiej i Ady Grabowskiej. Tego wieczoru odbyła się także aukcja charytatywna prezentowanych fotografii, na których uwiecznionych zostało wiele gwiazd znanych z pierwszych stron gazet. Goście mogli wylicytować portrety m.in. Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej, Barbary Kurdej- Szatan, Katarzyny Bondy, Gabi Drzewieckiej, Olgi Kozierowskiej, Katarzyny Pakosińskiej, Maji Włoszczowskiej, Moniki Mrozowskiej, Katarzyny Zawadzkiej etc. Kilkanaście tysięcy złotych uzyskanych z aukcji 27 czarno-białych portretów kobiet spełnionych trafi na konto Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką na projekt „Wsparcie na start”, który wesprze młode dziewczyny z domów dziecka.

Projekt KOBIETA SPEŁNIONA to autorskie przedsięwzięcie fotografki Ani Dziewulskiej oraz współpracują̨cej z nią̨ makijażystki, Ady Grabowskiej. Punktem wyjścia do stworzenia projektu było dotychczasowe doświadczenie zawodowe jego autorek. Obie panie zdecydowały się na wykonanie dużej wolty w swoim życiu zawodowym, aby móc realizować swoje pasje. Projekt od samego począ̨tku został objęty patronatem Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.

Projekt Kobieta Spełniona

Projekt Kobieta Spełniona

Cykl fotografii KOBIETA SPEŁNIONA składa się z 27 czarnobiałych portretów wykonanych wyjątkowym kobietom, które mają odwagę̨, realizować w życiu zawodowym swoje pasje.

Autorki zaprosiły do projektu kobiety reprezentujące różnorodne kategorie zawodowe. Wśród bohaterek portretów znalazły się zarówno osobowości medialne, jak i panie nieznane dotychczas szerokiej publiczności. Wspólnym mianownikiem łączącym wszystkie kobiety jest radość życia i satysfakcja, jaką daje im realizacja zawodowa. W projekcie udział wzięły m.in. Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Bonda, Gabi Drzewiecka, Olga Kozierowska, Katarzyna Pakosińska, Maja Włoszczowska, Monika Mrozowska, Paulina Mikuła, Maria Rotkiel, Elżbieta Radziwiłł, Katarzyna Zawadzka, Anna Jurgaś, i wiele, wiele innych.

Wystawę wylicytowanych fotografii z cyklu KOBIETA SPEŁNIONA można podziwiać do 20 kwietnia w ARTHOTELU przy ul. Stalowej w Warszawie.

INFORMACJE O AUTORKACH PROJEKTU

Ania Dziewulska – fotografka, matka, kobieta spełniona. Z wykształcenia socjolog. Zawodowo przez wiele lat związana z międzynarodowymi agencjami reklamowymi oraz branżą finansową. Ukończyła studium fotografii w warszawskiej Akademii Fotografii oraz liczne kursy doskonalące warsztat. Od 3 lat zawodowo realizuje swoją pasję. KOBIETA SPEŁNIONA to pierwszy projekt fotografki zakończony indywidualną wystawą.

Ada Grabowska – makijażystka. Z wykształcenia prawniczka. Ukończyła prestiżową szkołę MK Beauty Academy w Los Angeles oraz Biar Beauty Group. Współpracowała między innymi przy sesjach dla VOGUE Polska, pokazach mody Lidii Kality i programie Milionerzy. Na stałe związana z programem Balkon 2 na 2 od kuchni Szymona Czerwińskiego.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Zarachowicz. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl oraz www.sukcestoja.pl

BOHATERKI PROJEKTU

1. Katarzyna BONDA – pisarka

2. Gabi DRZEWIECKA – dziennikarka muzyczna Chillizet, TVN, Canal+ oraz cgm.pl

4. Maria EJCHART-DUBOIS – prawniczka, od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się prawami człowieka i jest związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, współzałycielka ruchu Wolne Sądy

5. Marta FIEDLER – Pierwsza Solistka Polskiego Baletu Narodowego

6. Anna FRELAK – właścicielka cukierni Ciastko z Dziurką

7. Adrianna GRABOWSKA – make up artist

8. Zuzanna GRONKIEWICZ – lekarz laryngolog

9. Anna JUJKA – tancerka, choreografka, juror programu Got To Dance/Tylko Taniec

10. Anna JURGAŚ – redaktor naczelna Glamour Polska

11. Olga KOZIEROWSKA – prezes Fundacji Sukces Pisany Szminką, dziennikarka biznesowa

12. Orina KRAJEWSKA – aktorka, instruktorka teatralna, współzałożycielka i prezes Fundacji Małgosi Braunek ‘Bądź’

13. Barbara Kurdej-Szatan – aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, prezenterka

14. Daria ŁADOCHA – dziennikarka, coach zdrowia, blogerka promująca zdrowe odżywianie m.in. na swoim blogu Mamałyga.pl

15. Joanna MARCYSIAK – konsultant muzyczny

16. Paulina MIKUŁA – popularyzatorka wiedzy o języku polskim, autorka kanału Mówiąc Inaczej, prezenterka telewizyjna

17. Monika MROZOWSKA – aktorka, wegetarianka, autorka popularnych książek kulinarnych

18. Katarzyna PAKOSIŃSKA – artystka kabaretowa, aktorka, autorka książek

19. Joanna POLUS – założycielka Your Art Maison, właścicielka Pola Design

20. Elżbieta RADZIWIŁŁ artystka malarka

21. Maria ROTKIEL – psycholog, terapeutka, specjalistka PR, trenerka rozwoju zawodowego i osobistego

22. Beata Sadowska – dziennikarka, mama, autorka bloga beatasadowska.com

23. Anna SKÓRZYŃSKA – pomysłodawczyni i założycielka firmy produkującej szumiące misie Szumisie

24. Paulina SMASZCZ-KURZAJEWSKA – dziennikarka, trenerka komunikacji, dyrektor ds. komunikacji i PR nc+

25. Ranita SOBAŃSKA – projektantka mody i dyrektor kreatywna 4F, członek zarządu OTCF

26. Maja WŁOSZCZOWSKA – polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska

27. Katarzyna ZAWADZKA – aktorka filmowa i teatralna

Więcej informacji: www.kobietaspelniona.com.pl