Ponad połowa interwencji u Rzecznika Praw Dziecka to sprawy około rozwodowe. Rozwód jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, jaka może nam się w życiu przydarzyć. Jego skutki wywierają wpływ nie tylko na strony go biorące, ale i na całe otoczenie, zwłaszcza na dzieci.

Kampania Rzecznika Praw Dziecka- ,,Niszczysz mnie, kiedy każesz wybierać” zwraca uwagę, że często zapominamy o naszych pociechach. W ich obecności krytykujemy byłe żony, czy mężów. Dzieci, tak jak my mają uczucia i chłoną wszystko jak gąbka. Dlatego, jeśli przechodziliście lub przechodzicie rozwód i sytuacja nie jest Wam obca, obejrzyjcie spot promujący akcję.

Niszcząc więź z rodzicem, niszczysz dziecko!

Rzecznik Praw Dziecka (RPD) – konstytucyjny jednoosobowy organ władzy państwowej ustanowiony artykułem 72 ust. 4 Konstytucji RP z 1997 roku, po raz pierwszy powołany w 2000 roku.

Rzecznik stoi na straży praw dziecka określonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Konwencji o prawach dziecka i innych przepisach prawa, z poszanowaniem odpowiedzialności, praw i obowiązków rodziców. Kieruje się dobrem dziecka oraz bierze pod uwagę, że naturalnym środowiskiem jego rozwoju jest rodzina.

Biuro Rzecznika Praw Dziecka znajduje się na ul. Przemysłowej 30/32 w Warszawie.

cyt. https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzecznik_Praw_Dziecka

 

Rozwód rodziców wywiera ogromny wpływ na psychikę dziecka

Rozwód rodziców wywiera ogromny wpływ na psychikę dziecka