Depilacja woskiem jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia i wciąż krąży wokół niej wiele legend. Wspólnie z Time for Wax, największą polską siecią depilacji woskiem, postaramy się rozwiać mity i przedstawić fakty na temat depilacji.

Depilacja woskiem boli: MIT

Wiele osób twierdzi, że depilacja woskiem boli. Winę za ten mit ponoszą często niedoświadczone kosmetyczki, którym kilkakrotnie zdarzyło się poparzyć klientkę woskiem, czy podrażnić jej skórę. Jednak depilacja woskiem wcale boleć nie musi, jeśli wykonywana jest profesjonalnie, przez osoby odpowiednio wyszkolone i przygotowane. Wszystkie kosmetyczki pracujące w Time for Wax przechodzą przez specjalnie zbudowany system szkoleń, podczas którego uczą się, jak depilować sprawnie i bezboleśnie. Dodatkowo, w Time for Wax można skorzystać z depilacji autorskim woskiem bezpaskowym, Magic Wax, który nie przykleja się do skóry, a do włosków, i ma niższą temperaturę topnienia, więc jego nakładanie na skórę przypomina delikatny masaż i nie ma nic wspólnego z bólem.

Depilacja woskiem w Time For Wax

Depilacja woskiem w Time For Wax

Nie można depilować się w trakcie miesiączki: MIT

Miesiączka nie jest żadnym przeciwskazaniem do wykonania depilacji, jednak warto zastanowić się, czy podczas „tych dni”, konieczne jest pozbywanie się włosków z największych partii ciała – bikini, ręce, nogi. Podczas miesiączki nasze hormony buzują, a my same jesteśmy bardziej wrażliwe.

Skóra po depilacji jest wrażliwa: FAKT

Depilacja otwiera pory, dlatego skóra po depilacji rzeczywiście jest bardziej wrażliwa. Przez minimum 24 godziny po zabiegu należy zrezygnować więc z sauny, basenu, czy solarium. Warto stosować też łagodzące i nawilżające balsamy, a także produkty zapobiegające wrastaniu włosków. W salonach Time for Wax znajdziemy specjalny preparat „Pod Włos”, który zapobiega wrastaniu włosków i przyspiesza regenerację skóry po depilacji.

Efekt depilacji utrzymuje się długo: FAKT

Po depilacji możemy cieszyć się gładką skórą nawet do 3-4 tygodni. Co więcej, osoby depilujące się regularnie, zauważają, że włoski odrastają rzadsze i cieńsze, a co za tym idzie, każdy kolejny zabieg wydaje się być krótszy i przyjemniejszy. Aby jeszcze bardziej opóźnić proces ich odrastania, warto używać specjalnych kosmetyków. Działanie opóźniające wzrost włosków ma autorskie serum z linii kosmetyków Time for Wax, które dzięki licznym substancjom odżywczym, dodatkowo pielęgnuje skórę.

Włosy muszą mieć odpowiednią długość: FAKT

Aby depilacja była skuteczna, włoski muszą mieć długość od 0,5 do 1 cm. Krótsze włoski nie zostaną dobrze złapane przez wosk, zaś dłuższe zostaną po prostu poszarpane. Jeśli wybierasz się na pierwszą depilację, aby uzyskać optymalną długość włosków, od ostatniego golenia będziesz musiała poczekać 2 tygodnie.

Do depilacji należy odpowiednio się przygotować: FAKT

Oprócz odpowiednią długością włosków, należy również pamiętać, aby na 2 dni przed depilacją zrezygnować z sauny i solarium. Dzień przed depilacją należy wykonać peeling, najlepiej cukrowy, który zapobiegnie wrastaniu włosków i delikatnie złuszczy skórę przed zabiegiem.

Depilacja woskiem nie jest dla osób starszych: MIT

Dopóki nie ma żadnych przeciwskazań zdrowotnych, depilacje woskiem mogą wykonywać także osoby starsze. „ W Time for Wax mamy klientki po siedemdziesiątce, które regularnie wpadają na depilację woskiem. Co więcej, bardzo sobie chwalą komfort, jaki jest odczuwalny po depilacji.” – komentuje jedna z kosmetyczek.

 

Nie można depilować się w ciąży: MIT

Jeśli przyszła mama dobrze się czuje i nie ma żadnych przeciwwskazań lekarskich, zabieg depilacji woskiem w ciąży jest całkowicie bezpieczny. „W Time for Wax często wykonujemy depilację u pań w bardzo zaawansowanej ciąży, pod warunkiem, że wcześniej, przez cały okres ciąży, korzystały one z naszych usług i lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań. To kwestia bardzo indywidualna i w dużej mierze zależy od samopoczucia kobiety, a także tego, jak często korzystała z depilacji woskiem przed zajściem w ciąże. Panie, które depilują się regularnie, często przychodzą do nas niemal do ostatnich tygodni ciąży” – zdradza jedna z kosmetyczek.

artykuł powstał we współpracy z TIME FOR WAX

https://timeforwax.pl