Jeśli dbałość o środowisko i los zwierząt, ma dla ciebie znaczenie, to na pewno chcesz używać kosmetyków z jak najbardziej naturalnych składników, wyprodukowanych przez firmy którym los zwierząt nie jest obojętny. Dobrze się składa. Dziś chcemy polecić wam linię naturalnych, wegańskich masek do twarzy o nazwie Power of Nature.

Bazą do powstania linii tych kosmetyków stworzonych przez markę Rapan beauty są peloidy, a więc błoto iłowo-siarczkowe oraz dwie glinki. Składniki masek a więc niebieskie i żółte glinki zostały odkryte w regionie Nowosybirska i zbadane przez rosyjskich naukowców. Glinki Rapan pozyskiwane są z jeziora Ostrownoje, gdzie leżą pod warstwą czarnych i szarych mułów, przykryte 20-50 cm warstwą solanki. Część jeziora jest pozbawiana wody, następnie część mułu usuwana jest z powierzchni, co pozwala na odkrycie warstwy glinek. Glinki umieszczane są w naczyniach i pokrywane warstwą skoncentrowanej solanki. Później zostają hermetycznie zamykane i w tej formie trwają do momentu zapakowania.

Te naturalne surowce kosmetyczne posiadają skład chemiczny podobny do produktów z Morza Martwego i mają podobne właściwości terapeutyczne, ale są od nich silniejsze, gdyż zawierają więcej karotenoidów, retinoidów, antyoksydantów i innych biologicznie aktywnych składników. Żaden z kosmetyków linii Power of Nature nie zawiera parabenów, konserwantów, barwników, sztucznych dodatków.

Badania prowadzone przez Naukowy Instytut Badawczy Syberii pozwoliły stwierdzić, że glinki Rapan w następujący sposób wpływają na ciało człowieka:

  • zgodnie z „chemiczną” teorią sole, mikro i makroelementy w postaci aktywnych jonów przenikają przez skórę w głąb organizmu, wzmacniając go i lecząc
  • poprawiają drenaż limfatyczny i krążenie krwi, metabolizm i wymianę tlenową w tkankach organizmu
  • stymulują pracę autonomicznego systemu nerwowego
  • ze względu na zawartość biologicznie aktywnych substancji, pobudzają reakcję immunologiczną organizmu, przez co zwiększają odporność
  • wzmacniają procesy usuwania toksyn
  • poprawiają wygląd skóry i jej teksturę – skóra wygląda młodziej, jest gładsza i ma jednolitą barwę
  • zamykają pory, usuwają nadmierny łój, zaskórniki, zanieczyszczenia i wypryski.

Linia Power of Nature to trzy maseczki bazujące na syberyjskich peloidach z dodatkiem olejku ze słodkich migdałów naturalnego emolientu o właściwościach wygładzających, nawilżających, kojących. To gotowe do bezpośredniego użycia maseczki do twarzy oparte na unikalnym kompleksie naturalnych, mineralno-organicznych substancji aktywnych o nazwie SMOC®. Bazą surowcową dla tego kompleksu są właśnie niebieska i żółta glinka oraz błoto iłowo-siarczkowe. Obok nich w kompleksie SMOC® wykorzystywane są naturalne substancje aktywne pochodzenia organicznego, między innymi „smocza krew” czyli ekstrakt z żywicy drzewa smoczego, ekstrakt ze śluzu ślimaka, ekstrakt z owoców Acai, ekstrakt z olejku chińskiej cytryny Yuzu czy olej migdałowy. Ostateczny skład kompozycji SMOC® jest kreowany stosownie do przeznaczenia kosmetyku (rodzaj skóry, rodzaj zabiegu) tak, aby zapewnić maksymalną skuteczność użytych substancji oraz trwałość uzyskanych efektów.

W skład linii wchodzą:

  • Maseczka z niebieską glinką + Smocza krew + owoc Yuzu Ceramide, która przeznaczona jest dla cery suchej, wrażliwej oraz mieszanej
  • Maseczka mix peloidów + Smocza krew + śluz ślimaka przeznaczona dla każdego rodzaju cery
  • Maseczka z żółtą glinką + śluzem ślimaka + Maqui berry rekomendowana do pielęgnacji skóry problematycznej, podrażnionej i wrażliwej

Jak stosować maski z linii Power of Nature?

Ponieważ w maseczce nie zastosowano żadnych emulgatorów sztucznie wiążących składniki produktu dlatego przed użyciem należy dokładnie wymieszać zawartość opakowania. Następnie zalecamy równomiernie nałożyć maseczkę na twarz. Podczas nakładania można wykonać delikatny masaż twarzy. Po około 15 minutach maseczkę zmyć letnią wodą lub wilgotną ściereczką. Maseczki Rapan beauty Power of Nature w porównaniu do innych masek wyróżniają się wolniejszym procesem zasychania i zachowują elastyczność oraz wilgotność do końca zabiegu. Po zmyciu maski cera nie wymaga dodatkowego nawilżenia.

Artykuł powstał we współpracy z marką Cobest