maseczka z kurkumy

Przebarwienia, trądzik czy piegi to niedoskonałości skórne, które wiele z nas chce ukryć. Dlatego poszukujemy najlepszych kosmetyków, które nam na to pozwolą. Wystarczy jednak sięgnąć do kuchennej szafki po kurkumę i przygotować rewelacyjną maseczkę.

Domowe przyprawy do skarbnica produktów, które wykorzystać można nie tylko w kuchni. Maseczka z kurkumy jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto boryka się z problemami skórnymi jak przebarwienia czy blizny. Sprawdza się idealnie po lecie, kiedy na naszej twarzy pojawiają się przebarwienia związane z działaniem promieni słonecznych. Maseczka z kurkumy doskonale je tuszuje. Poza tym radzi sobie sobie z bliznami po trądziku, różnego rodzaju schorzenia skóry, takie jak egzema czy łuszczyca.

Poza działaniem rozjaśniającym kurkuma działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Wszystko dzięki kurkuminie – składnikowi, który koi skórę i łagodzi podrażnienia.

Przepisów na maseczki z kukrumy jest kilka. Naszym zdaniem najlepsza jest maseczka z jogurtu naturalnego. Do jej przygotowania potrzeba tylko 2 łyżeczki sproszkowanej kurkumy i jogurt naturalny. Całość mieszamy aż do uzyskania jednolitej pasty. Maskę nakładamy a twarz i dekolt. Do maseczki można dodać też miód, który ma działanie wygładzające i nawilżające.

Maseczka z kurkumy jest bezpieczna w użyciu. Można ją używać codziennie, ale należy pamiętać, że kurkuma bardzo brudzi. Podczas zabiegu warto więc użyć stary ręcznik lub ręczniki papierowe. Po kilku zastosowaniach na pewno pojawią się pierwsze efekty.

Plejada gwiazd na Campie Anny Lewandowskiej, kto się pojawił kliknij tutaj.