Początek roku szkolnego budzi w dzieciach skrajne emocje. Jedne nie mogą doczekać się spotkania z kolegami, inne już marzą o następnych wakacjach. Ale jedną rzecz uwielbiają chyba wszystkie maluchy. Mowa oczywiście o szkolnej wycieczce! Szczególnie, gdy klasa wyjeżdża w atrakcyjne miejsce, np. w góry. Jednak to, co jest czystą przyjemnością dla dziecka, dla rodzica może stanowić pewien problem. W końcu do takiego wyjazdu należy się odpowiednio przygotować. Jedną z ważniejszych rzeczy jest spakowanie odpowiednich butów i ubrań, w tym ciepłej i lekkiej kurtki, jak softshell dla dzieci. Przed Tobą właśnie takie wyzwanie? Zobacz, jak przygotować pociechę na zieloną szkołę w górach!

Odpowiednie ubrania – softshell dla dzieci i nie tylko

Zanim wybierzemy najlepszy softshell dla dzieci warto wspomnieć, czym właściwie jest ta tkanina. Wykonana z niej kurtka dobrze chroni przed wiatrem i chłodem, jednocześnie zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci ze skóry, dzięki czemu nawet bardzo aktywny maluch może czuć się w niej komfortowo. Dodatkowo, dzięki pokryciu materiału warstwą izolującą, nie nasiąka wodą, tak jak zwykły materiał, chociaż nie uchroni przed ulewnym deszczem. Jednak na zielonej szkole raczej nikt nie będzie narażał naszej pociechy na marsz w tak niesprzyjających warunkach pogodowych. Jest to więc doskonały wybór na piesze wędrówki po górach.

Przy wyborze softshellu dla dzieci warto pamiętać, że tkanina ta nie ochroni również przed bardzo niskimi temperaturami. Mamy zatem dwie możliwości, zdecydować się na model podszyty dodatkową warstwą ocieplającą, np.polarem, lub zaopatrzyć malucha w bluzę. Ta pierwsza opcja softshellu dla dzieci będzie wygodniejsza do zakładania i doskonale sprawdzi się w chłodne dni. Druga pozwoli na wybór jednej z warstw, w zależności od warunków, co stanowi ogromny plus podczas kapryśnych miesięcy. Zwróćmy też uwagę, czy kurtka ma zapinane na suwak kieszenie oraz kaptur, który ochroni głowę, np. przed wiatrem.

Pamiętajmy również, że buty oraz softshell dla dzieci zawsze należy mierzyć przed zakupem! Kurtka musi dobrze przylegać, ale nie być zbyt ciasna, ponieważ mogłaby krępować ruchy.

Kolejnym niezwykle ważnym elementem będą odpowiednie buty dla dzieci. Najlepiej wybierzmy model obuwia trekkingowego. Podczas ciepłych miesięcy odpowiednie będzie to lekkie, przewiewne i z niską cholewką, a w przypadku nieco mniej sprzyjającej pogody wysokie, dodatkowo podszyte membraną, która zapobiegnie przemakaniu, a przy tym zapewni właściwą wentylację, dzięki czemu dziecko uniknie bolesnych otarć. Przed zakupem maluch zawsze musi przymierzyć buty! Zbyt ciasne są częstą przyczyną bólu, pęcherzy i otarć.

Pakując ubrania dla dzieci, koniecznie zwróćmy uwagę, aby do walizki włożyć tyle rzeczy, żeby wystarczyło ich na cały wyjazd, a nawet nieco więcej. Maluch sam może nie poradzić sobie z przemoczonymi skarpetkami czy ubraniem, które ubrudziło się podczas upadku lub zabawy.

Szkolna wycieczka – o czym jeszcze należy pamiętać

Jedną z najważniejszych rzeczy w przypadku wyjazdu dziecka na zieloną szkołę jest oczywiście pamiętanie o wszelkiego typu lekarstwach, które nasza pociecha musi zażywać. Przed wycieczką przekazuje się je wychowawcy wraz ze szczegółową instrukcją. Poinformujmy również o alergiach, także w formie pisemnej. Tabletki na chorobę lokomocyjną podajmy natomiast na ok. 30 minut przed wyjazdem.

W kwestii kosmetyków, nie zapominajmy, że dziecko będzie musiało samo przenieść walizkę. Nie pakujmy zatem dużych opakowań, tylko przelejmy produkty do mniejszych pojemników. Nie tylko będą lżejsze, lecz także zajmą mniej miejsca.

Samodzielny wyjazd to dla malucha przygoda, ale też rodzaj sprawdzianu. Nie panikujmy zatem, że dziecko nie poradzi sobie bez nas. Dając mu nieco swobody, nie kontrolując co pół godziny i nie wypytując, czy na pewno zjadło cały obiad, pozwolimy mu zdobyć cenną lekcję na przyszłość!

Odpowiednio przygotowana na podróż pociecha z pewnością poradzi sobie na szkolnym wyjeździe. Niezbędne rzeczy, takie jak softshell dla dzieci czy buty trekkingowe znajdziesz na www.e-horyzont.pl. Jeśli zadbamy o wszystko, co najważniejsze, nasz maluch wróci z wycieczki pełen pozytywnych emocji.

artykuł we współpracy z www.e-horyzont.pl