Trudno mi pisać o trendach na jesień, bo najbardziej kocham lato. Jestem jednak świadoma tego, że nie na wszystko mamy wpływ. A jeśli pozytywnie się nastawię, to plusy jesieni i zimy też na pewno się znajdą. Chociażby w modzie, mówi Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach.

Z całą pewnością będzie kolorowo. O czerni i szarościach nie ma mowy, ale jestem pewna, że każda z nas coś w tym kolorze w szafie posiada. I to będzie świetna baza do kolorów, które wchodzą na jesienno zimowe salony. Ważne jest to, aby ciemności, szarości i burości nie zdominowały naszego wizerunku.

Zacznijmy od palonej żółci, która jest jak zgaszone słońce z odrobiną pikanterii. Jest mocne, wyraźne i zdecydowanie ciepłe. Będzie więc pasować do ciepłego typu urody i idealnie połączy się z czernią czy szarością.

Reserved

Drapieżne, zwierzęce wzory, to hit tej jak i poprzedniej jesieni. Jako osobista stylistka wiem, że ten wzór wymaga dyplomacji i subtelności. Tani, źle wykonany wzór może łatwo zamienić się w kicz. Dlatego bezpieczniej jest stawiać na drobne dodatki chociażby w postaci apaszki (którą w tym sezonie wiążemy włosy) lub butów najlepiej na płaskim obcasie bądź mocnych botków. Szpilki w połączeniu z panterką rzadko wypadają stylowo.

New Look

Na ostatnim szkoleniu dla osobistych stylistek, pojawiła się Dagmara. Postać szalenie barwna i odważna. Przyszła stylistka, która modę i wyczucie stylu ma we krwi. Zaskoczyła nas letnią, zwiewną sukienką, którą połączyła z mocnymi, karmelowymi kowbojkami. Dagmara bawiła się modą ale też czuła nadchodzące trendy, bo kowbojki wracają do łask i to w niesamowitym stylu.

Pinko

Pinko

Wraca też krata. Ale nie ta nudna i szara. Do mody wraca krata ale w innym, nowym wydaniu. Kolorowa, lekka i ultra kobieca. Na wybiegach pojawiła się w zieleniach, niebieskościach a nawet fioletach.

Zara

Zara

I na koniec warto też wspomnieć o trendach w makijażu. W tym sezonie modne będą intensywne kolory na oczach i karminowa czerwień na ustach. Moim zdaniem to w zupełności wystarczy. Ale jeśli lubicie widoczny strój i nie obawiacie się przesady, to warto również postawić na dodatki. Tej jesieni będziemy nosić długie kolczyki, perły oraz widoczne bransoletki.

Ściskam!

Justyna

Autorka tekstu: Justyna Krawczyk, pierwsza w Polsce licencjonowana Style Coach, osobista stylistka i life coach w jednym. Absolwentka Style Coaching Institute w Londynie. Właścicielka marki Jak Być Szczęśliwą Kobietą oraz New Style Academy (Szkoła Stylistek).