Wystarczy jedynie półtorej godziny drogi samochodem od Warszawy, żeby trafić do miejsca z bogatą historią, imponującą architekturą i nowoczesnym zapleczem turystycznym. Mowa o Kozienicach w województwie mazowieckim. To właśnie w tym wyjątkowym miejscu w jeden z ostatnich weekendów września odbyła się kolejna edycja naszych warsztatów kulinarnych z udziałem Ewy Szabatin.

Ostatnie warsztaty zorganizowane przez portal Allaboutlife.pl to motywujący event w niezwykłym miejscu. Na zajęciach kulinarnych uczestnicy poznali przepisy i sami wykonali zdrowe, oryginalne i pełne smaku dania takie jak: owsianka gryczana z jogurtem naturalnym i duszonymi śliwkami, tortilla wege z sosem sezamowym Mosso oraz serem Lazur, koreczki krabowe z sosem wasabi, stir-fry z kaszą gryczaną, serem pleśniowym, szpinakiem i suszonymi pomidorami, czy tartinki gryczane z bananem i masłem orzechowym. Ale nasze wydarzenie to nie tylko gotowanie. Uczestnicy otrzymali solidną dawkę motywacji, którą zaraziła podczas wykładów o zdrowym stylu życia prowadząca Ewa Szabatin. W sali fitness znajdującej się na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbyły się zajęcia praktyczne z joga dance, czyli połączenia tradycyjnej jogi z elementami tańca. W trakcie ćwiczeń prowadząca zajęcia Ewa Szabatin zaprezentowała podstawowe pozycje, które uczestnicy mogą powtarzać samemu w domu.

Miejsce w którym odbył się nasz event to spokojne 18 tysięczne miasto, które przyciąga bogactwem obiektów historycznych, terenami do spacerów, ale także nowoczesną infrastrukturą i ciekawymi wydarzeniami.

W Amfiteatrze nad jeziorem kozienickim odbywają się wybory miss Polski, czy finał Lata z Radiem. Zagląda tu wiele gwiazd. Stąd przecież pochodzi sam król Zygmunt Stary czy uznany kompozytor Bogusław Klimczuk. To odpowiednie miejsce dla entuzjastów aktywnego wypoczynku, gdyż w mieście odbywają się uznane zawody triathlonowe. Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu może pochwalić się halą sportową, stadionem lekkoatletyczno – piłkarskim, zajęciami fitness, krytą pływalnią, nietuzinkowym w skali kraju centrum odnowy biologicznej, boiskami do siatkówki plażowej, skateparkiem, a w zimie sztucznym lodowiskiem. Przyjezdni mogą skorzystać także z oferty kortów tenisowych czy położonej nieopodal stadniny koni.

Będąc w Kozienicach na pewno warto odwiedzić zespół parkowo-pałacowy z XVIII wiecznym pałacem należącym do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, w którym obecnie znajduje się Muzeum Regionalne. W kompleksie znajduje się także park gdzie możemy podziwiać pomnik upamiętniający narodziny króla Zygmunta Starego. Muzeum jest obiektem całorocznym i na pewno warto je zwiedzić, by zapoznać się z jego zbiorami archeologicznymi, etnograficznymi, a także galerią malarstwa Stanisława Westwalewicza.

W okolicach znajdują się również tereny dla amatorów spacerów i spędzania czasu na łonie natury. Kozienice od zawsze znane były z okalających je, bogatych w zwierzynę i runo leśne lasów sosnowych.

Miasto położone jest nad rzeką Zagożdżonką na nizinie środkowomazowieckiej. W okolicach rzeki można zaobserwować coraz rzadziej spotykane bobry w ich naturalnym środowisku. Nieopodal znajdziemy Puszczę Kozienicką. Na jej terenie dostępne są liczne szlaki piesze i rowerowe. To także odpowiednie miejsce do uprawiania nordic walking. Spacerując po kojących terenach leśnych można spotkać sarny, jelenie i łosie, a także liczne gatunki ptactwa jak bocian czarny czy żuraw. Dodatkowo w sezonie jesiennym okoliczne lasy to raj dla miłośników grzybobrania.

Wśród przepięknych krajobrazów na terenie Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji znajduje się plaża i strzeżone kąpielisko nad jeziorem kozienickim. W pobliżu plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. W sezonie największą popularnością cieszą się kajaki i rowery wodne. Nieopodal plaży znajdziemy urokliwy drewniany pomost wysunięty w głąb wody na około 33 metry. Na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki znajduje się wygrywający ogólnopolskie rankingi camping, a także pensjonat z zapleczem gastronomicznym.

Kozienice to niewątpliwe pełne różnorodnych atrakcji i godne polecenia miejsce wszystkich tych, którzy poszukują kierunku na krótki weekendowy, relaksujący wypad na łono natury, z dala od zgiełku swoich miast. Idealne położenie zachęca do odwiedzenia tego urokliwego miasta z Warszawy, Lublina, Łodzi, Radomia.

Każdego roku na obiektach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu gości wielu sportowców z terenu miasta, gminy i powiatu Kozienice, Polski a także gości zagranicznych. KCRiS jest organizatorem oraz współorganizatorem imprez o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

W tym roku już po raz szesnasty serce Puszczy Kozienickiej gościło mistrzów świata i Europy, którzy startowali w Grand Prix Polski w Pływaniu. Kolejną imprezą, wartą uwagi, która już po raz siódmy odbywała się na obiektach Kozienickiego Centrum Rekreacji
i Sportu jest triathlon – wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania.

Prestiżowymi imprezami odbywającymi się na terenie miasta i gminy Kozienice są również imprezy biegowe – Rozbiegane Kozienice oraz Bieg Szlakiem Króla Zygmunta Starego, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Bez wątpienia należy też wspomnieć o imprezach siatkarskich, które od wielu lat odbywają się w Kozienicach – Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet – Eliminacje do Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn.