piersi

Fundacja Rak’n’Roll wystartowała z nową kampanią promującą badanie piersi. “Coś dla nich mam” ma namówić Polski do dbania o swoje piersi na takiej samej zasadzie jak pielęgnacja paznokci czy dbanie o cerę. Do kampanii zaproszone zostały gwiazdy i blogerki, które  podkreślają, że badanie piersi nie jest bolesne i nie wymaga dużego zaangażowania czasowego.

Badanie piersi to jedna z podstawowych czynności, która powinna wejść w nawyk każdej z nas. Wiele Polek jednak wciąż zbyt mało czasu poświęca na samobadanie swojego biustu przez co nie jest w stanie we wczesnym stadium wykryć zmian nowotworowych. Często wykrycie choroby następuje zbyt późno co kończy się mastektomią.

Fundacja Rak’n’Roll promuje w niestandardowy sposób nowy produkt jakim jest  żel dopasowany do każdego kształtu piersi. Dowiadujemy się, że wystarczy użyć go raz w roku, aby w wystarczający sposób uchronić się przed pojawieniem się złośliwego raka. Tym żelem jak się okazuje jest nic innego jak żel używany przez lekarza specjalistę podczas USG.

Kampania Fundacji odbywa się głównie w Internecie. Jej unikalność polega na zabawie konwencją. Do kampanii zaproszone zostały takie gwiazdy jak Jessica Mercedes, Julia Wieniawa, Julia Kuczyńska (Maffashion), Karolina Gilon, Małgorzata Rozenek-Majdan, Ola Hamkało, Zosia Ślotała, Joanna Jabłczyńska, Joanna Horodyńska, Daria Ładocha, Barbara Wrońska. To one poprzez specjalnie powołaną na czas kampanii aplikacji “BOOBlabla” dostępnej na Messengerze, wybrały najbardziej pasujący do ich biustu żel. Tym samym pokazały swoim fankom, że są świadomymi kobietami, które dbają o swoje ciało.

Jak podkreślają organizatorzy kampanii “aby wziąć udział w akcji i zapisać się na badanie należy w wyszukiwarce Messengera wyszukać użytkownika o nazwie „BOOBlabla” lub zeskanować QR kod. Następnie rozpocząć rozmowę i pójść w ślady ambasadorek – dobrać żel dopasowany do swoich cycków. „BOOBlabla” pomoże skontaktować się z najbliższym Gabinetem z Różową Wstążką i zapisać się na dofinansowane USG piersi. Gabinety zlokalizowane są w całej Polsce, więc każdy powinien znaleźć adres idealny dla siebie’.

źródło: www.raknroll.pl