Wielkimi krokami zbliża się zima! Jak ten czas szybko leci. Pamiętajcie, że to pora roku, podczas której musimy intensywnie zadbać o naszą skórę. Poprosiliśmy o wsparcie specjalistów z kliniki Medestetis, z którymi wspólnie opiszemy zabiegi, w które warto inwestować, aby cera i ciało uległo poprawie i było odpowiednio zadbane. Skupimy się na pielęgnacji, odżywieniu skóry i wsparciu merytorycznym. 

Mamy wsparcie dr n. med Joanny Kuschill- Dziurda, specjalisty z wieloletnim stażem, która jest dyrektorem medyczynym kliniki Medstetis.

Dyplom lekarza medycyny uzyskała na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przebyła szereg kursów i szkoleń z dziedziny medycyny estetycznej i anti-aging w kraju i za granicą, co pozwala jej wprawnie stosować techniki upiększania twarzy i ciała (odbudowa objetości twarzy przy użyciu kwasu polimlekowego (Sculptra) i hydroksyapatytu wapnia (Radiesse), iniekcje toksyny botulinowej w leczeniu zmarszczek mimicznych i nadpotliwości, wypełniacze z kwasu hialuronowego (nici hialuronowe, miękki lifting, likwidacja zmarszczek, bruzd, wypełnianie ust i policzków), mezoterapia, lipoliza, skleroterapia, peelingi medyczne, nici liftingujące typu Silhoette Soft i PDO, przeszczepy tłuszczu, zabiegi osoczem bogatopłytkowym, zabiegi laserowe i wiele innych. Celem doskonalenia umiejętności wśród najlepszych przebyła liczne szkolenia zagraniczne m.in. w roku 2007 szkolenie u Dr Elisabeth Dancey w Klinice w Londynie oraz szkolenie u dr Sandrine Sebban w 2013 roku w Paryżu. Ponadto stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach, kongresach, szkoleniach i konferencjach zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

dr n. med. Joanna Kuschill- Dziurda - dyrektor medyczny Medestetis

dr n. med. Joanna Kuschill- Dziurda – dyrektor medyczny Medestetis

Jaki jest najczęstszy problem, z którym spotykamy się ostatnio w rozmowach z naszymi znajomymi? Narzekamy na mało nawilżoną cerę, zmarszczki i coraz częściej na problemy ze skórą naczynkową. I ten ostatni problem po lecie dotyczy również nas.

Pękające naczynka na twarzy mogą być oznaką alergii lub początków trądziku różowatego. Próbowałyśmy czytać i stosować rozmaite metody, o których można przeczytać min. w internecie. Naszym zdaniem najlepszą metodą jest usunięcie ich w gabinecie. I tak też zrobiłyśmy:)

Skorzystałyśmy z zabiegu Dye-Vl® Alma Harmony Pro® czyli likwidacji powierzchniowych zmian naczyniowych i przebarwień i możemy stwierdzić, że spełnił nasze oczekiwania. Zabieg wykonywany jest w serii 3, a efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu.

Platforma Harmony XL PRO (ALMA LASERS) za pomocą której wykonuje się zabieg redukcji powierzchniowych zmian naczyniowych i przebarwień jest najbardziej multiaplikacyjną platformą laserową stosowaną do tej pory w gabinetach medycyny estetycznej. Przy jej wykorzystaniu można przeprowadzać zabiegi dermatologiczne i estetyczne stosując jedne z najbardziej efektywnych technologi wykorzystujących światło.

Na czym polega zabieg?

Polega on na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się melanina lub hemoglobina, co powoduję redukcję widocznych zmian. Głównymi wskazaniami do zastosowania terapii są: rumień, trądzik różowaty, rozszerzone naczynka oraz przebarwienia. Ta innowacyjna technologia doskonale sprawdza się w dziedzinie profilaktyki skóry płytko unaczynionej, mającej skłonność do zmian pigmentacyjnych oraz bardzo wrażliwej na różnego rodzaju czynniki.

Przebieg zabiegu

Podczas terapii dzięki jednej z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsacyjne doprowadza się do termicznego uszkodzenia komórek, w których nagromadził się barwnik. Stosując serię trzech filtrów, koncentrujących światło w węższym zakresie, technologia Dye-Vl® daje możliwość leczenia pacjentów ze zmianami naczyniowymi. Warto wspomnieć o wykorzystaniu emisji światła z przedziału 500 do 600 nm. Taka wiązka światła jest najbezpieczniejsza dla skóry, dlatego nie istnieje ryzyko uszkodzenia tkanki, a ponadto uzyskuje się najlepsze z możliwych efektów terapii w bardzo krótkim czasie.

Z pewnością jesteście ciekawi, jak po zabiegu wygląda skóra?

Każdy z nas ma inną skórę. Nasza po zabiegu była zaczerwieniona i była chłodzona. Normalne jest, że tuż po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie bądź obrzęk. Skóra sprawia wrażenie bardzo naciągniętej, jednak zazwyczaj nie powoduje to, że musimy jechać do domu i nie możemy nigdzie wyjść:) Zabieg był wykonany około godziny 13- tej, a po nim nałożyłyśmy na twarz podkład kryjący i wróciłyśmy z powrotem do pracy.

Po zabiegu niewskazane jest opalanie się, skórę zaś zaleca się pielęgnować preparatami poleconymi przez lekarza. Proces gojenia trwa kilka tygodni, zaś po jego zakończeniu w zależności od zaleceń lekarza, należy powtórzyć terapię.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

  • cukrzyca,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • epilepsja,
  • stany zapalne skóry,
  • opalona skóra bądź ciągłe stosowanie samoopalaczy,
  • choroby nowotworowe,
  • bielactwo,
  • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających np.:antybiotyki, nagietek, dziurawiec,
  • terapie retinoidami, steroidami, izotretynoina

Artykuł powstał we współpracy z kliniką Medestetis