Za nami kolejny udany projekt. Tym razem wspólnie z prasą, gwiazdami i influencerami nagłaśniamy problem smogu. Spotkanie poprowadziła Beata Tadla, a wśród naszych gości specjalnych znalazły się trenerka fitness Kasia Dziurska, aktorka Anita Sokołowska czy aktorka Agnieszka Kociak. Każda z nas jest inna i piękna na swój sposób – ale jedno musi nas łączyć – dbajmy o swoje zdrowie. 

Do panelu dyskusyjnego na temat smogu zaprosiliśmy Annę Wasilewską,właścicielkę marki kosmetyków naturalnych Orientana, Mariusza Piturę twórcę akcji Pierwsza Doba bez Smogu – znani Polacy wstrzymują oddech, dr Małgorzatę Marcinkiewicz z centrum medycznego Medicover oraz Dorotę Pajączkowską, dyr PR marki Nissan.

Problem smogu omówiliśmy na kilka sposobów. Jego skalę i zagrożenia przedstawił Mariusz Pitura, twórca akcji Pierwsza Doba bez Smogu – znani Polacy wstrzymują oddech.

“Smog to problem, który nasila się w naszym kraju wraz z początkiem sezonu grzewczego, jednak towarzyszy nam przez cały rok. Ostatni raport NIK wskazuje, że stan powietrza w Polsce plasuje nas w niechlubnej czołówce krajów Unii Europejskiej. Europejska Agencja Środowiska podaje natomiast, że rocznie z powodu skażonego powietrza umiera ponad 46 tys. Polaków; to tak jakby każdego roku znikali wszyscy mieszkańcy Kołobrzegu czy Krosna.

W trosce o zdrowszą przyszłość znani Polacy zaangażowali się w kampanię antysmogową „Pierwsza Doba bez Smogu”, organizatorami której są Global Compact Network Poland oraz Grupa Walk. Akcja ma być impulsem do wzbudzenia zainteresowania i działania. Akcja ma na celu zebranie jak najszerszej koalicji osób angażujących się w budowanie świadomości o problemie smogu i działaniach zaradczych, jakie każdy z nas może podjąć.”

Czy wiesz, że…

✓ w Polsce mamy bardzo złą jakość powietrza, a smog obecnyjest zarówno w dużych jak w i małych miastach!

✓zanieczyszczone powietrze ma bardzo negatywny wpływ na naszą skórę!

✓agresywne i drobne cząstki pyłów obecnych w smogu np. PM 2,5 i PM 10 z łatwością wnikają w skórę twarzy i zwykły krem nie jest w stanie temu zapobiec!

✓zanieczyszczone powietrze powoduje szybkie starzenie się skóry, podrażnia ją i przyczynia się do stanów zapalnych!

✓ nie jesteśmy w stanie szybko pokonać smogu ale możemy skutecznie ochronić przed nim swoją skórę!

Według doktor Małgorzaty Marcinkiewicz z Medicover – smog zdecydowanie zagraża naszej skórze.

Dlatego marka Orientana zdecydowała się stworzyć naturalny krem ochronny, który potrafi ochronić skórę przed smogiem.

Krem oparty jest na ekstraktach z roślin azjatyckich – MORINGI i CYTRYŃCA. Kombinacja filtrów chemicznych SPF 15 daje stabilną ochronę przeciw promieniowaniu UVA i UVB.

Dlaczego BIO KREM AKTYWNIE OCHRONNY ANTI POLLUTION ORIENTANA to MUST-HAVE w kosmetyczce każdej osoby?

Bo efektywnie blokuje przenikanie do skóry szkodliwych i agresywnych czynników środowiskowych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza o każdej porze roku; smogu (m.in. PM 2,5 i PM10); suchego powietrza z klimatyzacji; dymu papierosowego i nikotynowego; promieniowania UV; chroni przed stresem oksydacyjnym będącym przyczyną starzenia się skóry; zapewnia cerze młody, promienny wygląd✓regeneruje i uszczelnia naskórek✓pielęgnuje i odżywia; długotrwale nawilża skórę; łagodzi podrażnienia; ma działanie antystarzeniowe.

Poza dbaniem o siebie – musimy jako świadomi mieszkańcy ziemi – dokonywać również wyborów, które wpływają na nasze zdrowie i to w jakim stanie jest nasza planeta. Dorota Pajączkowska z marki Nissan przedstawiła nam zalety elektrycznego Nissana LEAF-a.

Nissan LEAF to najlepiej sprzedjący się samochód elektryczny w historii: ) Nasi goście mieli okazję spróbować jazdy tym wyjątkowym autem. Wszyscy zgodni przyznali, że to samochód wyjątkowy i chcieli by go mieć.

 

A na koniec super przepisy na SOKI NA ZDROWIE 🙂 od marki Philippiak Milano, której dziękujemy za wypożyczenie wyciskarek na nasz event.

SOK DETOKSYKUJĄCY 1

100 g ogórka (ok. 1/2 niewielkiego szklarniowego lub 2 gruntowe), 1 łodyga selera naciowego, 1 jabłko, 1/2 pęczka natki pietruszki 1 pomarańcza proszek Moringa

SOK DETOKSYKUJĄCY 2

1 gruszka, 2 szklanki jarmużu, 1 szklanka zielonych winogron, kawałek świeżego imbiru (ok. 2,5 cm), 1 ogórek proszek Moringa

Zobaczcie relację z imprezy: