Żyjemy w czasach, w których wygląd jest jednym z ważniejszych aspektów życia. Zarówno w relacjach biznesowych, jak i osobistych bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Osoby zadbane, ze zdrową, wypielęgnowaną skórą, prezentują się po prostu lepiej i wzbudzają większe zaufanie. Zadbany wygląd stał się w pewnym sensie synonimem sukcesu. Poprosiliśmy o wsparcie specjalistów z kliniki Medestetis, z którymi wspólnie opiszemy zabiegi, w które warto inwestować, aby cera i ciało uległo poprawie i było odpowiednio zadbane. Skupimy się na pielęgnacji, odżywieniu skóry i wsparciu merytorycznym. 

Mamy wsparcie dr n. med Joanny Kuschill- Dziurdy, specjalisty z wieloletnim stażem, która jest lekarzem medycyny estetycznej, alergologiem oraz założycielką klinik Medestetis w Krakowie i Warszawie. Obecnie do dyspozycji mamy szerokie spektrum zabiegów, z których coraz chętniej korzystamy. Dzięki nowoczesnym technologiom mamy możliwość poprawiania wyglądu szybko i nieinwazyjnie. Coraz większą popularność zyskują zabiegi medycyny estetycznej, typu bankietowego, dające spektakularne efekty i nie wymagające rekonwalescencji.

 

dr n. med Joanny Kuschill- Dziurd

dr n. med Joanny Kuschill- Dziurd

Pani dr n. med Joanna Kuschill- Dziurda mówi: pacjentom rekomenduję delikatny zabieg Geneo. Bardzo lubię go wykonywać, ponieważ działa jak kuracja 3 w 1 – delikatnie złuszcza naskórek, wspaniale dotlenia skórę i pozwala jej lepiej przyswoić składniki aktywne dostarczone w zastosowanych podczas zabiegu preparatach. Co więcej, moje pacjentki określają zabieg jako przyjemny, wręcz relaksujący. Nietrudno się temu dziwić, gdyż inspiracją do zabiegu były gorące źródła, w których kąpiel dotlenia skórę i wspomaga rewitalizację.

Oto jak przebiega zabieg: na skórę twarzy, szyi i dekoltu nakłada się specjalny żel. Następnie masuje się skórę głowicą Geneo ze specjalną kapsułką, dzięki czemu powstają tysiące bąbelków bogatych w CO2, które pękają na powierzchni skóry, wywołując efekt Bohra. Dzięki temu, krew bogata w tlen jest wysyłana w miejsca zabiegowe, co zwiększa krążenie w naczyniach włosowatych i wspomaga odnowę komórek skóry. Mikrogranulki uwalniające się z kapsułek delikatnie złuszczają warstwę rogową naskórka, co przyspiesza wchłanianie substancji czynnych zawartych w żelu. Żel można dobrać do potrzeb skóry – NeoBright działa odżywczo i rozjaśnia przebarwienia, a NeoRevive – to kuracja przeciwzmarszczkowa, która poprawia gęstość i jędrność skóry. Efekt zabiegu jest widoczny niemal natychmiast, a skóra wygląda tak promiennie, jak po powrocie z urlopu, choć u pań o wrażliwszej cerze może wystąpić chwilowe zaczerwienienie naskórka.

 

Zabieg Geneo

Zabieg Geneo

 

Drugi bardzo popularny i lubiany przez pacjentów, dający szybkie efekty, zabieg to ClearLift.

Wykonywany jest laserem frakcyjnym, który nie narusza naskórka, za to umożliwia wykonanie remodelingu skóry i znaczną poprawę jej wyglądu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wyłącza pacjenta z aktywności i trwa maksymalnie do godziny. W trakcie opracowywania skóry, laser dokonuje termicznych mikrouszkodzeń, które wywołują zmiany w jej kolumnowych odcinkach. Dzięki temu skóra zostaje pobudzona do intensywnej regeneracji. W efekcie, następuje wzmożona produkcja kolagenu oraz elastyny, czyli włókien stanowiących naturalne rusztowanie skóry, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne pieczenie czy zaczerwienienie, ale nie są to odczucia dokuczliwe i szybko znikają.  Pierwsze efekty zabiegu ClearLift można zaobserwować już po kilku dniach, ale ostateczny efekt serii zabiegów, wykonywanych co 2-4 tygodnie, widoczny jest po upływie około miesiąca. Pacjenci obserwują widoczne spłycenie zmarszczek, porów, wymodelowanie owalu twarzy i rozjaśnienie przebarwień. Zazwyczaj zalecam przeprowadzenie serii 3–4 zabiegów, które zapewniają spektakularną poprawę wyglądu skóry na około 12 miesięcy.

Trzecim wysoce skutecznym i dającym spektakularny oraz szybki efekt jest zabieg Thermoliftingu (NIR, Zaffiro), który powoduje skurcz włókien kolagenowych i widoczną redukcję zmarszczek.

Jest to efekt działania promieniowania podczerwonego IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm). Po zabiegu skóra zostaje zagęszczona, ściągnięta, i bardziej napięta. Poprawie ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już podczas zabiegu. Efekty terapii wynikają z przebudowy rusztowania skóry, co następuje dwutorowo. Pierwszy to natychmiastowy termo-skurcz istniejących w skórze włókien kolagenu. Drugi zapewniający długotrwały efekt na lata, to powstawanie nowych włókien kolagenu zwany neokolagenogenezą. Zachodzi w ciągu od 1 do 6 miesięcy od wykonania zabiegu.

Czwartym zabiegiem jest peeling Glow Enhancing Peel

Bardzo lubię ten peeling ponieważ wykonywany przed wielkim wyjściem daje efekt napiętej, promiennej skóry.

Kolejny zabieg z efektem widocznym już po kilku dniach to ostrzykiwanie toksyną botulinową, czyli jadem kiełbasianym, popularnie zwane botoksem.

Pani Doktor wyjaśnia, że ta procedura nie ma nic wspólnego z wypełnianiem głębokich bruzd, np. bruzdy nosowo-wargowej. Botoks pomaga zapanować nad zmarszczkami mimicznymi, które pojawiają się już nawet u bardzo młodych osób, około 25. roku życia, i są wynikiem nadmiernej aktywności mięśni twarzy w wybranych jej partiach (na czole, między brwiami, wokół powiek, czyli tzw. kurze łapki). Mięsień twarzy kurczy się, gdy dostanie sygnał z włókna nerwowego. Takie utrwalone mikroskurcze skutkują właśnie powstawaniem zmarszczek mimicznych, które dodają lat, tak jak np. zmarszczka palacza wokół ust lub nadają twarzy groźny wygląd, jak np. lwia zmarszczka między brwiami. Ostrzykiwanie mięśnia toksyną botulinową zapobiega takim mikroskurczom, a co za tym idzie wygładza skórę i zapobiega powstawaniu kolejnych zmarszczek. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, bo wykonuje się go mikroigłą, a preparat podaje się płytko do mięśni usytuowanych tuż pod skórą. Efekt wygładzenia skóry i młodzieńczego wyglądu twarzy utrzymuje się zwykle do sześciu miesięcy.

artykuł powstał we współpracy z kliniką Medestetis