Łysienie jest dla kobiet i mężczyzn ogromnym problemem natury estetycznej oraz psychologicznej. Widoczne przerzedzenie włosów na głowie powoduje kompleksy i przyczynia się do obniżenia poczucia własnej wartości. Coraz więcej osób, u których nieskuteczne okazały się mało inwazyjne metody leczenia łysienia (pielęgnacja, leczenie farmakologiczne, mezoterapia czy kuracje trychologiczne), decyduje się walczyć z trwałą utratą włosów właśnie przy pomocy przeszczepu. A dziś możemy to wykonać przy pomocy rewolucyjnego systemu Smart Graft, którym dysponują specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. To zdecydowanie przełomowa metoda leczenia łysienia, która zapewnia lepsze efekty w znacznie krótszym czasie niż dotychczasowe systemy transplantacji włosów.

Przeszczep włosów Smart Graft – nowocześnie w oparciu o tradycję

Przeszczep włosów nie jest całkowicie nową metodą walki z łysieniem – zagęszczanie włosów metodą transplantacji przeprowadza się od lat, choć efekty tego zabiegu często pozostawiały wiele do życzenia. Klasyczna procedura implantacji włosów wymagała przeprowadzenia dużego i skomplikowanego zabiegu chirurgicznego, który pozostawiał z tyłu głowy pacjenta długą i podłużną bliznę. Dodatkowo metoda ta narażała pacjenta na długi i niekomfortowy okres rekonwalescencji pozabiegowej. Dziś na szczęście specjaliści mają do dyspozycji nowocześniejsze technologie, które umożliwiają przeprowadzenie minimalnie inwazyjnego i bolesnego zabiegu – bez potrzeby wycinania cylindrycznych kawałków skóry głowy, zaś przy pomocy metody pobierania i wszczepiania pojedynczych mieszków włosowych (metoda FUE). Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie potwierdzają, że przeszczep włosów Smart Graft to obecnie najmniej inwazyjna i najbardziej komfortowa metoda transplantacji, która pozwala w sposób szybki i bezpieczny przywrócić pacjentowi naturalne, gęste i równomiernie rozmieszczone owłosienie.

,,Przeszczep włosów Smart Graft to udoskonalona przez lekarzy, inżynierów i naukowców metoda transplantacji, która pozwala na szybką, bezpieczną oraz skuteczną walkę z łysieniem. W tym przypadku przeszczep wykonywany jest metodą FUE, która, w odróżnieniu od starszych metod, pozwala na przeszczepienie pojedynczych zespołów mieszkowych. System został wzbogacony zaawansowaną i wspomaganą elektrycznie głowicą zabiegową, która umożliwia automatyczne przesyłanie pobranych graftów do sterylnych komór, gdzie implanty mają zapewnione jak najbardziej optymalne warunki zabiegowe. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu i utrzymaniu prawidłowej temperatury we wspomnianych komorach, poziom przeżywalności włosów po przeszczepie wzrasta aż do 98%. Takiego wyniku nie są w stanie zapewnić nam żadne inne systemy transplantacji” – tłumaczy certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i właściciel warszawskich Klinik Miracki, doktor Krzysztof Miracki.

Naturalne efekty zagęszczenia włosów

Poza wysoką inwazyjnością, mało komfortowym przebiegiem i długim okresem rekonwalescencji, tradycyjny przeszczep włosów miał jeszcze jedną wadę – przynosił zazwyczaj mało naturalny efekt zagęszczenia. I w tym przypadku możemy mówić o prawdziwym przełomie w kategorii przeszczepu włosów – linia przeszczepionych włosów niczym nie odróżnia się od pozostałej części fryzury i nie są w stanie rozpoznać jej osoby postronne. Dzięki niskiej inwazyjności zabiegu nie istnieje też ryzyko pozostawienia na skórze widocznych i szpecących blizn, które mogłyby wskazywać na przeprowadzenie przeszczepu. System Smart Graft pozwala uzyskać naturalne rezultaty przeszczepu w przypadku różnych odmian problemu łysienia – androgenowego, pourazowego, po oparzeniach, napromieniowaniu czy stanach zapalnych.

Więcej informacji na temat przeszczepu włosów Smart Graft znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/smart-graft-2/.

artykuł we współpracy z Klinika Miracki