Iris Apfel

Iris Apfel to ikona stylu i mody. Ta 97-letnia Amerykanka podpisała własnie intratny kontrakt z jedną z największych agencji modowych na świecie – IMG. Jej styl i zabawę z modą podziwia setki tysięcy fanów na całym świecie.

Iris Apfel urodziła się w 1921 roku w Nowym Jorku. Od najmłodszych lat była związana z modą. Dziadek Iris był krawcem, a mama prowadziła sieć butików. Swój wzorzec ikony stylu Iris przejęła do matki, która bardzo dbała o swój wizerunek. Zawsze nienagannie ubrana, ułożone włosy i piękna biżuteria to ogólna jej charakterystyka. Z kolei ojciec słynął z nonszalanckiego stylu ubierania się i to od niego najprawdopodobniej zaczerpnęła dystans do mody.

Początki kariery

Iris wraz z mężem prowadziła firmę Old World Weavers, która zajmowała się dekoracją wnętrz. Ich największym klientem był Biały Dom, gdzie urządzili gabinety i pokoje takim amerykańskim prezydentom jak Truman, Eisenhower, Kennedy, Johnson, Nixon, Ford, Carter, Reagan oraz Clinton. Dzięki pracy dla Białego Domów Iris szybko znalazła się na salonach i wśród najbardziej rozchwytywanych osób związanych z dekoratorstwem, a dalej też z modą.

Wystawa w Metropolitan Museum of Art 

W 2005 roku ta ikono stylu doczekała się własnej wystawy w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Zaprezentowano na niej wybrane stroje Iris, które z resztą ona sama wybrała. Wielu ze zwiedzających nie było w stanie uwierzyć, że w takich strojach ktokolwiek na co dzień chodził ubrany.

Oryginalny styl, humorystyczne podejście do mody i zmieniających się trendów podziwia do dziś wiele osób. Jak sama przyznaje najlepiej czuje się w obcisłych garsonach zaprojektowanych przez dom mody Chanel. W jej szafie znajdują się też stroje od takich projektantów jak:  Gianfranco Ferre, Geoffrey Beene, Krizia, Moschino.

Największa agencja modowa IMG podpisała z Iris kontrakt. To pokazuje, że nawet kobiety w tak zacnym wieku mogą być ikonami stylu, prezentować najnowsze ubrania projektantów i po prostu cieszyć się życiem.

iris apfel

fot. www.instagram.com/iris.apfel

Iris Apfel

fot. www.instagram.com/iris.apfel

Iris Apfel

fot. www.instagram.com/iris.apfel

Iris Apfel

fot. www.instagram.com/iris.apfel

iris apfel

fot. www.instagram.com/iris.apfel

Iris Apfel

fot. www.instagram.com/iris.apfel

Poznaj Cette Femme Libre.