Z okazji Walentynek top modelka Anja Rubik stworzyła audiobook swojego poradnika. Usłyszymy Macieja Musiała, Małgorzatę Sochę, Antka Królikowskiego i Michała Żebrowskiego czytają poradnik Anji Rubik o seksie.

Razem z zaproszonymi gośćmi postanowiliśmy zrobić kolejny krok w budowaniu świadomości seksualnej wśród polskiej młodzieży. Już dziś, z okazji Walentynek, w Wasze ręce oddaję audiobook „sexepl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. Pracowało nad nim wiele osób, którym chcę podziękować z całego serca. Cieszę się, że jest coraz więcej tych, którzy jeszcze głośniej chcą rozmawiać o cielesności, seksualności i wszystkim, co się z tym łączy – mówi o audiobooku Anja Rubik.

W wersji audio poradnika „sexepl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”, usłyszymy głosy plejady polskich gwiazd: Mateusza Banasiuka, Aleksandry Domańskiej, Mateusza Kościukiewicza, Antka Królikowskiego, Macieja Musiała, Michaliny Olszańskiej, Anny Próchniak, Małgorzaty Sochy, Marty Wągrockiej, Zofii Wichłacz i Michała Żebrowskiego. Nie zabraknie także głosu samej Anji, która – tak jak w książce – będzie zadawała pytania.

Cały projekt został pomyślany tak, by był osiągalny i dostępny dla jak największego grona odbiorców. W związku z tym możliwość pobrania go w postaci pliku MP3 i zakupu płyty CD. Dodatkowo, wersja audio, została wzbogacona o rozdział dedykowany rodzicom. Szczególnie tym, którzy mają wątpliwość, jak rozmawiać z dziećmi na TEN temat – wyjaśnia top modelka.

Anja Rubik

Anja Rubik

Przypomnijmy, że audiobook jest kontynuacją ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej #sexedpl zainicjowanej przez modelkę w 2017 roku. Siła i oddźwięk akcji zaskoczyła samą pomysłodawczynię.

To było ponad 10 000 000 kliknięć w Internecie. Dostałam też setki listów. Usłyszałam historie nastolatków, którzy wreszcie poczuli, że mogą powiedzieć rodzicom, że są gejami, kobiet, które zdobyły się na odwagę, aby opuścić agresywnego partnera, i rodzin, które zaczęły rozmawiać na temat seksu. Dzień po wyemitowaniu filmu zachęcającego do zrobienia testu na wirusa HIV, laboratoria pełne były ludzi – mówi Anja Rubik.

Audiobook „sexedPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” jest dostępny w sprzedaży od dziś na Empik.com, empik.go oraz Virtualo.

Temat edukacji seksualnej jest coraz chętniej poruszany nie tylko w Polsce. Serial „Sex Education”, wyprodukowany przez Netflix, okazał się spektakularnym sukcesem na całym świecie. Być może, niebawem, Polacy doczekają się ekranizacji poradnika polskiej top modelki. Już ponad 1 200 000 osób obejrzało cykl „sexedPL Room” na YouTube, który Anja Rubik wyprodukowała we współpracy z największą na świecie platformą streamingową.

FOTO:

Anja w T-shirt’cie #sexedpl – fot. Adam Pluciński

Polaroid – fot. #bibliotekaakustyczna #studiotakto